Лалатовић уписао прву ”тројку” са Борцем: Били смо дисциплиновани у свим линијама и зато смо награђени побједом!

Тренер Борца Ненад Лалатовић укњижио је прву побједу у елитном фудбалском такмичењу у БиХ.

Његови изабраници тријумфовали су у Посушју над истоименим домаћином резултатом 0:2 и наговијестили боље партије и излазак из резултатске кризе.

Честитао бих и једној и другој екипи на приказаној игри. Уопште није било лако, данас је било јако спарно, играло се у пет поподне. Мислим да су обје екипе дале свој максимум. Ми смо своје шансе искористили. Знали смо да ће отприлике по поставци у првом полувремену са тројицом играча позади. Мислим да смо добро користили простор иза њихових леђа послије одузетих лопти. Послије пресинга смо их натјерали да сами себи постигну погодак. у другом полувремену је посушје на све начине покушавало да изједначи, али мислим да смо добро држали контролу у том неком средњем блоку. Нисмо им дозволили да створе шансе и награђени смо тим другим голом. Нисмо можда били бољи за два гола, можда за један. Екипи посушја желим пуно среће у даљем току такмичења. Гледао сам их и против вележа, они су један изванредан тим. И данас су покзали да имају свој квалитет и сигуран сам да ће у наредном периоду освојити много бодова и бити све бољи и бољи, а ми се окрећемо сљедећем ривалу. Ни нама није било лако, био је велики притисак како на играче тако и на мене, али ја са тим прритиском могу да се носим. Моји играчи су били дисциплиновани, у односу на неке претходне утакмице попут оне на Фарским Острвима гдје имамо резултат па правимо два пенала, или против сарајева гдје се вратимо па им поклонимо два гола. Данас смо имали дисциплину у свим линијама тима, нисмо дозволили да нам се стварају стопостотне шансе и зато смо награђени побједом – рекао је Лалатовић на конференцији за новинаре.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће у Новом Граду угостити екипу Игмана.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)