Борац уписао прву премијерлигашку побједу: ”Мокри Долац” покорен након 13 година!

Фудбалери Борца укњижили су, из трећег покушаја, прву побједу у новој сезони m:tel Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави су, након 13 година, тријумфовали на стадиону ”Мокри Долац” у Посушју – ове суботе било је 0:2, захваљујући аутоголу Јована Владимира Павловића из 38. и поготка Дејана Мелега у трећем од четири минута надокнаде другог полувремена.

Агресивније и одлучније је Борац, у првом полувремену, дјеловао него у претходним мечевима, а до одласка на одмор успио је да стигне до вођства. Недељко Пишчевић је центрирао са лијеве стране, а дефанзивац домаћих Јован Владимир Павловић, у жељи да интервенише, ударцем главом затресао властиту мрежу, преваривши истрчалог голмана Луку Кукића.

Имао је домаћи тим на старту другог полувремена одличну шансу да изједначи, али се још бољом интервенцијом истакао голман Борца Бојан Павловић, који је добио прилику умјесто Николе Ћетковића.

15-ак минута прије краја Иван Бешлић је играо руком у свом шеснаестерцу, тражили су играчи и тренер Борца пенал, али се није огласио арбитаре Адмир Мусић који је у смирај меча по други пут показао на центар.

Поново је Пишчевић центрирао, пронашавши на петерцу Дејана Мелега, који је ушао у игру пред старт надокнаде умјесто Бењамина Татара.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће у Новом Граду угостити Игман.

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Павловић (аутогол, 38.), 0:2 Мелег (90+3.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 3000, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Брковић, Павковић (Посушје), Гајић, Мелег (Борац).

ПОСУШЈЕ: Кукић, Брковић (од 47. минута Вукоја), Милановић, Бешлић (од 78. минута Крешић), Ландека (од 78. минута Бобан), Кришто, Хануљак, Павловић (од 46. минута Павковић), Јовић (од 61. минута Бегић), Лучић, Хорић. Тренер: Фердо Милин.

БОРАЦ: Павловић, Ћорић, Мркаић, Гајић, Војновић, Спремо, Кулашин, Попара (од 85. минута Лазић), Татар (од 89. минута Мелег), Пишчевић, Закарић (од 68. минута Бегић). Тренер: Ненад Лалатовић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)