Кипранке нису дорасле Борцу! Перфектна партија ”осица” – европски рекорд и виза за треће коло!

Рукометашице Борца су, нема никакве дилеме, већ послије прве утакмице против кипарске екипе Сајвју Дивелоперс Латсија избориле наступ у трећем колу Европског купа, први пут у историји!

”Осице” су немоћног ривала декласирале разликом од 24 гола (41:17), оборивши клупски рекорд по броју голова на једној утакмици на евро-сцени. Претходни рекорд на снази је био од 2008. године, када је тадашња екипа Борца ”спаковала” 39 голова екипи Бакуа у првом колу Купа EHF.

Немилосрдно је Борац од првог до посљедњег минута пунио мрежу Кипранки, а међу стријелце су се уписале све играчице. Већ до одласка на одмор, тим Николе Бијелића имао је три пута више голова од ривала (21:7), а ногу са гаса није дизао ни у другом дијелу, током којег је креирао серију 11:0 и од 28:15 стигао до 39:15.

По голгетерском учинку, предњачила је Душка Тинтор са осам голова, док је један мање уписала Божана Ћутковић, а вриједи истаћи и сјајну партију голмана Дуње Јуркас, која је у првих 30 минута одбранила 10 удараца гостујућих играчица, код којих је прво име била Марилена Солеа са седам голова.

Реванш утакмица игра се у недјељу, такође у дворани Борик, од 17.00 часова, уз директан пренос на Радио-телевизији Републике Српске.

Рецимо и то да се треће коло игра 3. и 10. децембра.

БОРАЦ: Јуркас (10 одбрана), Андрић 2, Раилић 1, Бобић 5, Мајкић 3, Вукосављевић (4 одбране), Делић 1, Брус 5, Смиљић 1, Кршић 2, Шикић 1, Новаковић 4, Коџоман (5 одбрана), Ћутковић 7, Тинтор 8, Игњатовић 1. Тренер: Никола Бијелић.

ЛАТСИЈА: Кристу (12 одбрана), Елиа 3, Чарилау, Екатеринеску 5, Врахими 1, Солеа 7, Флока, Аврам, Андреу, Агатанђелу, Колиантри (1 одбрана), Павлу, Патсали, Панајотаки. Тренер: Константинос Константину.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)