Какањци прекинули Борчев успјешан низ

Серија успјеха јуниора Борца у Премијер лиги БиХ прекинута је нажалост у Добоју код Какња. Изабраници Марка Максимовића након пет везаних тријумфа, односно осам славља на посљедњих десет утакмица, поражени су од екипе Младости у оквиру 13. кола резултатом 2:0, што им је први пораз још од првог септембра и гостовања Жељезничару.

Домаћи састав до вођства је стигао у 27. минуту поготком Сафета Чаге, а коначан резултат постављен је у судијској надокнади другог полувремена, када је црвено-плаву мрежу татресао Анес Хрустановић.

Борчеви јуниори се коло прије одласка на одмор налазе на петом мјесту уз 26 бодова, а у посљедњој јесењој рунди ће гостовати Широком Бријегу.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Чаго (27.), 2:0 Хрустановић (90+6.), стадион: Добој-Какањ, гледалаца: 30, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Трако, Бајрић, Сојкић, Кокић, Куловић, Хусић (Младост), Арсић, Чавић, Амиџић (Борац), црвени картон: Адин-Асим Сојкић (Младост, 90+5. минут).

МЛАДОСТ: Мердић, Трако, Сојкић, Хрустановић, Хусић (од 90. минута Патковић), Чаго, Муслић, Зец, Бајрић (од 72. минута Кокић (од 82. минута Кубат)), Семић, Дураковић. Тренер: Фахро Шолбић.

БОРАЦ: Гашић, Божић, Милојевић, Арсић, Марјановић (од 46. минута Амиџић), Кујунџић, Вујмиловић (од 62. минута Јаворац), Чавић, Турањанин, Бобић (од 70. минута Тахрић), Боснић. Тренер: Марко Максимовић.