Борац у сјајном низу, Европа постаје реалност!

Фудбалери Борца полако али сигурно пробијају се ка самом врху премијерлигашке табеле!

Изабраници Бранислава Крунића синоћ су пред 4 500 гледалаца, у дербију 14. кола, на плећа оборили екипу Тузла City резултатом 2:0 и позиционирали се на четврто мјесто уз 24 освојена бода!

”Црвено-плави” су тако низ побједа у елитном рангу продужили на четири, а уколико би у наредном колу, поново пред домаћом публиком, ”узели мјеру” и бијељинском Раднику, нашли би се, без обзира на остале резултате, на трећем мјесту, које сигурно води на европску сцену!

Клуб из Платонове улице је до резултатске предности у мечу са Тузлацима дошао у финишу првог полувремена. Капитен Стојан Врањеш је кренуо ка голу, у казненом простору га је фаулирао Самир Ефендић као посљедњи играч одбране, због чега му је арбитар Адис Мулахасановић из Сарајева показао директан црвени картон и досудио једанаестерац, који је у гол претворио управо Врањеш, постигавши свој девети овосезонски гол у Премијер лиги БиХ.

Нису пулени Елвира Баљића успјели да озбиљније угрозе ”црвено-плаве” са играчем мање, а све је, практично, у овом дуелу било јасно у 52. минуту, када је Саша Кајкут поентирао за 2:0.

До краја меча презадовољна публика на Градском стадиону видјела је још неколико стопостотних прилика пред голом ривала, али је до краја мрежа иза леђа Невреса Фејзића мировала.

БОРАЦ – ТУЗЛА CITY 2:0

стријелци: 1:0 Врањеш (пенал, 44.), 2:0 Кајкут (52.), стадион: Градски, гледалаца: 4 500, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Даниловић, Дујаковић (Борац), Стјепановић, Хаџановић, Фејзић (Тузла City).

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Кајкут (од 84. минута Вујаклија), Црнов (од 60. минута Мирић), Даниловић, Ћосић, Милутиновић (од 87. минута Радуловић), Дујаковић, Врањеш, Јаничић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.

ТУЗЛА CITY: Фејзић, Ефендић, Црнкић, Хусејиновић (од 74. минута Рамић), Којић, Стјепановић (од 27. минута Хаџановић), Бурић (од 46. минута Нукић), Терзић, Убипарип, Сесар, Златковић. Тренер: Елвир Баљић.