Кадетска Премијер лигa БиХ: Зрињски, Жељезничар и Борац у борби за јесењу титулу

Пред посљедњих 90 минута, три екипе боре се за јесењу титулу у кадетској Премијер лиги БиХ – Зрињски, Жељезничар и Борац.

Црвено-плави су овог викенда поражени од Сарајева резултатом 2:1, па су са прве ”склизнули” на трећи позицију са 41 бодом. Мостарци су у овој рунди били сигурни против Младости (4:2), те су први са бодом више од Борца, док су Сарајлије тријумфовале на тешком гостовању у Широком Бријегу (0:1), те су бодовно изједначене са нашим тимом.

Повело је Сарајево у 36. минуту поготком Јахје Бајрића, а резултат 1:0 на снази је био до 66. минута, када је, само минут након уласка у игру, погодио Мустафа Нумановић. Три минуа касније аутогол је постигао Фарис Хусић, па се појавила нада да Борац може да избјегне пораз, али се до краја меча резултат, ипак, више није мијењао.

У посљедњем јесењем колу, Борац ће угостити Тузла City, Жељезничар ће дочекати Крупу, док ће Зрињски бити домаћин Широком Бријегу.

Овог викенда, такође, против Сарајева су играли и Борчеви пионири, те су поражени резултатом 1:0, а једини гол постигао је Фарук Бездроб у 14. минуту.

Након непотпуног 18. кола, пионири су седми са 20 бодова.

ПИОНИРИ

САРАЈЕВО – БОРАЦ 1:0

стријелац: 1:0 Бездроб (14.), стадион: у Бутмиру, без гледалаца, судија: Никола Тешановић (Источно Сарајево), жути картони: Деспот (Борац).

САРАЈЕВО: Мехић, Башовић, Алајмовић, Бабић, Шеховић, Бакаран, Хаџиахметовић, Бездроб, Мехмеспахић (од 40. минута Шетић (од 60. минута Хасанић)), Ботић, Марсели. Тренер: Мухамед Џакмић.

БОРАЦ: Берендика, Соколић, Ступар (од 46. минута Босанчић), Шикањић, Деспот, Мићић (од 52. минута Сарић), Ћорић (од 65. минута Ивановић), Маркочевић, Стојичић, Ботић, Стрика (од 58. минута Мишић). Тренер: Милан Озрен.

КАДЕТИ

САРАЈЕВО – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Бајрић (36.), 2:0 Нумановић (66.), 2:1 Хусић (аутогол, 69.), стадион: у Бутмиру, без гледалаца, судија: Алден Каровић (Сарајево), жути картони: Рамић, Ламаџема (Сарајево), Бабић, Рендић (Борац).

САРАЈЕВО: Бркић, Рамић, Демировић, Хусић, Бајрић, Алишах, Бијелоња (од 65. минута Нумановић), Мешић (од 79. минута Нурковић), Ламаџема, Ћеримовић, Буљубашић. Тренер: Адмир Хасанчић.

БОРАЦ: Војводић, Николић (од 55. минута Рендић), Мариновић (од 46. минута Босанчић), Дрча, Шушић, Ћебић (од 84. минута Јанковић), Јотић (од 65. минута Дамјанић), Бркић, Даничић, Бабић, Моцоња (од 79. минута Сарић). Тренер: Предраг Мајкић.