Јагодић послије прекида сјајног домаћег низа: Морали смо да постигнемо други гол…

Побједоносна серија фудбалера Борца на Градском стадиону прекинута је синоћ, на дуелу са Широким Бријегом (1:1).

На првих седам домаћих мечева изабраници Владе Јагодића уписали су исто толико побједа, али је тим из Херцеговине био тај који је ”рекао доста” – и то изједначујућим поготком у 90. минуту.

Сматрам да смо заслужили да побиједимо, али то је фудбал… Широки Бријег је таква екипа против које мораш да постигнеш други погодак и то смо знали. Имали смо у првом полувремену пар добрих ситуација, још двије ”мртве” шансе у другом, а да смо дали други гол, лакше бисмо ово привели крају. Нисмо у томе успјели, а један једини прави шут Широког је завршио тамо гдје не треба. Лакше би ми било да смо примили гол у неком ранијем тренутку другог полувремена, али шта је ту је. Три су исхода у фудбалу, били смо доминантни, нисмо побиједили, али има сљедећа утакмица већ за три дана. Момци су учинили све да побиједимо и у овој утакмици, али није било среће да материјализујемо оно што су већ сви видјели у голу. У сриједу играмо против Крупе, а онда сљедећег викенда против непобједивог Сарајева, и потребно је да се прво психолошки опоравимо јер разочарање је велико – рекао је тренер Борца Владо Јагодић у одјави утакмице.

На старту наставка, из игре је због повреде морао Дејан Мелег.

То нас је поремеило, управо због неких планираних ствари у наставку. И сами сте видјели да сам извршио само двије измјене јер нисам желио да мијењам оно што је добро. У питању је исти зглоб… Након десет минута игре у Мостару добио је један ударац, прва три дана послије те утакмице није тренирао, ситуација је баш гадна – истакао је Јагодић.