Кадети у налету: Трећа везана побједа, пало и Сарајево

Кадети Борца хватају залет!

Послије три везана кола без побједе, ”црвено-плави” су нанизали исто толико побједничких рунди. Након што су резултатом 3:1 савладали Широки Бријег, па потом Крупу на гостовању резултатом 0:4, јуче је тим Предрага Мајкића резултатом 2:0 надиграо Сарајево и нанио ”бордо” тиму први пораз у првенству.

Први гол виђен је у 28. минуту, када је властиту мрежу затресао голман Сарајева Ајдин Бркић, док је коначних 2:0 поставио Вукашин Даничић, Борчев најбољи стријелац у сезони, својим петим поготком.

Борчеви кадети су након седам мечева на четвртом мјесту уз 14 бодова, а у наредној рунди гостују екипи Тузла City.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:0

стријелци: 1:0 Бркић (аутогол, 28), 2:0 Даничић (80.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Моцоња, Плавшић (Борац), Бркић, Алишах (Сарајево).

БОРАЦ: Војводичћ, Босанчић, Мариновић, Дрча, Шушић, Ћебић, Дамјанић (од 73. минута Плавшић), Јотић (од 85. минута Јокић), Даничић (од 87. минута Јанковић), Бабић (од 81. минута Николић), Моцоња (од 73. минута Бркић). Тренер: Предраг Мајкић.

САРАЈЕВО: Бркић, Мулалић, Бајрић, Демировић, Хусић, Нурковић (од 80. минута Е. Мешић), Рамић (од 67. минута Ламаџема), Алишах, Бијелоња (од 67. минута Нумановић), Дрина (од 59. минута Табаковић), А. Мешић. Тренер: Адмир Хасанчић.