Кадети стартовали поразом: Широком Бријегу три бода у Бањалуци

Прољећни дио сезоне у Премијер лиги БиХ кадети Борца почели су поразом од Широког Бријега резултатом 0:2, у утакмици играној на помоћном терену Градског стадиона у Бањалуци.

Гости су до предности дошли у 28. минуту голом Винка Распудића, а коначан резултат постављен је у 86. минуту, када је поентирао Лука Влашић.

Само пет минута раније, шансу да Борац одведе до изједначења није искористио Давид Вуковић, који је био непрецизан из једанаестерца након прекршаја Ивана Мајсторовића.

Борчеви кадети су два кола прије подјеле лиге на ”Елитни” и ”Развојни” дио на осмом мјесту уз 17 бодова, а у наредној рунди ће гостовати лидеру Сарајеву.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 0:2

стријелци: 0:1 Распудић (28.), 0:2 Влашић (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Грбић (Борац), Иванковић, Мајсторовић, Прусина (Широки Бријег).

БОРАЦ: Војводић, Јањетовић, Мариновић (од 52. минута Дрча), Моцоња, Сарајлић, Ћебић (од 52. минута Рауш), Шунић (од 62. минута Даничић), Грбић, Бабић (од 76. минута Рогић), Вуковић, Пушић (од 46. минута Јотић). Тренер: Зоран Драгишић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Мајсторовић, Иванковић, Црњац (од 90+2. минута Чулина), Солдо, Прусина, Крстановић (од 88. минута Милетић), Планинић (од 90. минута Чуљак), Бакетарић, Распудић (од 83. минута Влашић), Јакешевић, Дрмач. Тренер: Нико Ковачић.