Кадети ремизирали са Жељезничаром, пионири поражени

Кадети Борца ремизирали су без погодака у дуелу са Жељезничаром, на помоћном терену стадиона ”Грбавица”, у дербију 14. кола Премијер лиге БиХ.

Пионирска селекција црвено-плавих је, са друге стране, поражена резултатом 3:1. Домаћи тим је сригао до предности у 20. минуту, када је погодио капитен Алдијан Корора, да би у 48. минуту прецизан био Ведад Халиловић.

Шест минута прије краја, гол за 3:0 постигао је Бакир Мујкић, да би коначан резултат, аутоголом у посљедњем минуту, поставио Азер Хоџић.

Кадетска селекција Борца је другопласирана, сада са 26 бодова, девет мање од лидера Зрињског и утакмицом мање. Пионири су петопласирани са 24 бода.

ПИОНИРИ

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Корора (20.), 2:0 Халиловић (48.), 3:0 Мујкић (64.), 3:1 Хоџић (аутогол, 70.), стадион: помоћни терен стадиона ”Грбавица”, гледалаца: 30, судија: Мирослав Бјелица (Трново), жути картони: Татлић, Годињак, Софтић (Жељезничар), Голић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Репух, Мујкић, Биједић, Софтић (од 66. минута Жига), Татлић (од 66. минута Дрековић), Корора, Годињак (од 66. минута Пружан), Варатановић (од 52. минута Хоџић), Сукановић, Салан (од 52. минута Авдић), Халиловић (од 66. минута Бурек). Тренер: Алаедин Варатановић.

БОРАЦ: Бобар, Кецман, Станимировић, Тешић (од 45. минута Голић), Вујиновић (од 45. минута Марјановић), Декет, Пејаковић, Савановић, Јовановић (од 56. минута Ђурашиновић), Терзић, Топић (од 36. минута Вучковац). Тренер: Асмир Авдукић.

КАДЕТИ

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 0:0

стадион: помоћни терен стадиона ”Грбавица”, гледалаца: 30, судија: Марко Домазет (Источна Илиџа), жути картони: Халиловић, Трапара (Жељезничар).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Трапара, Зуловић (од 72. минута Хаскић), Јолдић, Гребовић (од 72. минута Куљанин), Хамидовић (од 58. минута Џафић), Мешић, Колић (од 72. минута Грбић), Гргић, Фочо, Халиловић, Ђорда (од 58. минута Џафо). Тренер: Сањин Мешић.

БОРАЦ: Рачић, Ћулум, Балаћ, Ћетковић, Лајић, Ћусо, Мишић (од 73. минута Вишекруна), Сопренић, Гостимировић, Ћорић, Лазић (од 58. минута Брешо). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: ФК Борац)