Кадети доминантно кроз Габелу

Кадети Борца, попут пионира, били су убједљиви на гостовању екипи ГОШK-а у Габели и тријумфовали резултатом 0:5 у утакмици 13. кола Премијер лиге БиХ.

У првих 40 минута изабраници Драгана Бенића су чак четири пута затресли мрежу домаће екипе: два пута је то учинио капитен Никола Турањанин и то у 15. и 37. минуту, док су по једном прецизни били Огњен Солдат (22.) и Милан Божичковић (23.). Посљедњи гол за црвено-плаве био је дјело Милоша Кукавице из 58. минута.

Након 13 мечева кадети Борца заузимају четврто мјесто са 25 бодова, што је три мање од другопласиране Младости из Добоја код Какња, са којом ће одмјерити снаге у наредном колу у Бањалуци.

ГОШК – БОРАЦ 0:5 (0:4)

стријелци: 0:1 Турањанин (15.), 0:2 Солдат (22.), 0:3 Божичковић (23.), 0:4 Турањанин (37.), 0:5 Кукавица (58.), стадион: Перица Павловић, гледалаца: 20, судија: Мајкл Пролета (Чапљина), жути картони: Иванковић (ГОШК).

ГОШК: Пирија, Шутало, Моро, Остојић, Лукић, Туњић, Марчић, Вулетић (од 27. минута Јукић), Мликота (од 41. минута Ваљан), Иванковић, Љубан (од 60. минута Пуљић). Тренер: Горан Бошковић.

БОРАЦ: Гашић, Јовић, Милојевић (од 53. минута Дамјановић), Арсић (од 51. минута Кнежевић), Гајић (од 41. минута Божић), Амиџић, Рогић, Божичковић, Вуковић (од 48. минута Милошевић), Турањанин, Солдат (од 50. минута Кукавица). Тренер: Драган Бенић.