Јуниори у дуелу са Вележом уписали другу гостујућу побједу

Јуниори Борца уписали су јуче другу овосезонску гостујућу побједу савладавши екипу Вележа резултатом 1:2 у утакмици деветог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Сва три гола постигнута су у другом дијелу, а Борац је након сат времена игре био два корака испреде Мостараца чију мрежу су погађали Дејан Јаворац у 48. и Андреј Боснић у 59. минуту.

До краја меча домаћин је само успио да смањи заостатак и то у 70. минуту преко Алдина Бечића.

Након девет одиграних утакмица, Борчеви јуниори заузимају пето мјесто уз 17 освојених бодова, а у наредном колу угостиће Звијезду 09, која је на осмом мјесту.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Јаворац (48.), 0:2 Боснић (59.), 1:2 Бечић (70.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 30, судија: Јуре Делић (Мостар), жути картони: Диздаревић, Хусовић, Пирија, Сијамија, Башић (Вележ), Кујунџић (Борац), црвени картон: Бењаним Диздаревић (Вележ, 79. минут).

ВЕЛЕЖ: Сефо, Јеловац, Диздаревић, Балавац, Хусовић, Пирија (од 58. минута Бечић), Башић, Сијамија, Звиздић, Демић (од 62. минута Хошо), Алагић. Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Гашић, Јовић, Милојевић, Марјановић, Божић (од 88. минута Кукавица), Кујунџић (од 90+3. минута Орашанин), Вујмиловић (од 58. минута Тахрић), Чавић, Турањанин, Јаворац (од 78. минута Латиновић), Боснић. Тренер: Марко Максимовић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)