Два гола Врањеша и првенац Јовановића за тријумф над Вележом

Сјајно одиграно друго полувријеме у дуелу са Вележом трасирало је Борчевим фудбалерима пут ка четвртој овосезонској побједи!

Након што су у првом полувремену дошли до предности са ”креча”, а потом у посљедњим тренуцима тог дијела игре били приморани да ваде лопту из мреже, црвено-плави су у другом дијелу скоро сваки сегмент у својој игри дигли на у досадашњем току сезоне невиђен ниво, што су материјализовали уз још двије лопте у мрежи ”рођених”.

Изабраници Бранислава Крунића су у раној фази меча, у 16. минуту, дошли до жељеног вођства. Стојана Врањеша је у шеснаестерцу Вележа фаулирао Коста Манев, судија Елвис Мујић је показао на бијелу тачку, а пенал је у гол претворио управо Борчев капитен.

Резултат се није мијењао све до судијске надокнаде, када је Брандао ”вратио ствари на почетак”. Мухамед Чивић је на лијевој страни упослио Нусмира Фајића који центрира, Младен Лучић одбија лопту, али само до бразилског фудбалера који објеручке прихвата ”поклон”.

У 54. минуту Бранислав Крунић је из игре извео Марка Мирића, којег је дио публике на западној трибини приликом одласка на клупу испратио звиждуцима, а на терен је послао Ивана Црнова, а то му се исплатило само три минута касније. Извео је корнер Борчев крилни нападач, а посљедњој линији Вележа успијева да побјегне дефанзивац Борца Марко Јовановић, који главом постиже свој први гол у црвено-плавом дресу.

Иако је наш тим до краја сусрета створио још неколико изгледних прилика за постизање гола, још само једна лопта се нашла иза леђа Аднана Бобића. У 73. минуту са дистанце је шутирао Зоран Милутиновић, чувар мреже Вележа одбио лопту до Врањеша, који дриблингом вара Урдинова и Манева и постиже свој седми овосезонски гол.

Након 11 кола, Борац је шести уз 15 бодова, а у наредном колу, које се игра сљедећег викенда, угостиће Жељезничар, који је једини непоражени тим у досадашњем току шампионата. У том дуелу, Крунић неће моћи да рачуна на Владана Даниловића, којем је у дуелу са Мостарцима показан трећи жути картон.

Ипак, прије тог меча, наше фудбалере очекује утакмица осмине финала Купа БиХ против Звијезде 09 у Угљевику, а која се игра у сриједу.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 3:1 (1:1)

стријелци: 1:0 Врањеш (пенал, 16.), 1:1 Брандао (45+1.), 2:1 Јовановић (57.), 3:1 Врањеш (73.), стадион: Градски, гледалаца 3 500, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Врањеш, Зиљкић, Даниловић (Борац), Зељковић, Урдинов (Вележ).

БОРАЦ: Лучић, Јовановић, Кајкут (од 84. минута Вујаклија), Даниловић, Ћосић, Милутиновић, Дујаковић, Мирић (од 54. минута Црнов), Врањеш (од 89. минута Радуловић), Јаничић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.

ВЕЛЕЖ: Бобић, Манев, Звонић, Зељковић (од 46. минута Бехрам), Фајић, Брандао, Фереира, Хасановић, Вехабовић (од 77. минута Калезић), Чивић (од 64. минута Цвијановић), Урдинов. Тренер: Мустафа Кодро.