Јуниори у 89. минуту испустили бод у Сарајеву

Јуниори Борца испустили су у финишу утакмице бод из гостујућег дуела са Сарајевом, лидером Премијер лиге БиХ.

Играчи Зорана Драгишића су у заосталој утакмици 16. рунде први стигли до предности, поготком Ђорђа Бурњаковића из 35. минута, али је само три минута касније изједначење бордо тиму донио Сеид Праменковић.

Све до 89. минута овог меча мреже су мировале, а онда је Харун Плочо погодио за 2:1 Сарајева, те је данашњи домаћин стигао до 46 бодова, осам више од другопласираног Зрињског, исто толико кола до краја лиге.

Наш тим је, са друге стране, шестопласирани са 26 бодова.

Сљедећи меч у јуниорској Премијер лиги БиХ Борац игра предстојећег викенда, када ће укрстити копља у Бањалуци са бијељинским Радником.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 2:1

стријелци: 0:1 Ђорђе Бурњаковић (35.), 1:1 Сеид Праменковић (38.), 2:1 Харун Плочо (89.), стадион: у тренинг-центру ФК Сарајево у Бутмиру, гледалаца: 50, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Елнес Алајмовић (Сарајево),

САРАЈЕВО: Филип Петровић, Елнес Алајмовић, Фарис Хусић (од 55. минута Бакир Косо), Сеид Праменковић, Харун Плочо (од 90+2. минута Мићан Стокановић), Бакир Нурковић, Фарук Бездроб (од 75. минута Огљен Шешлак), Бакир Мердић (од 55. минута Сергеј Игнатков), Харис Ибришагић, Сергеј Поповић, Владо Бошњак (од 90+2. минута Рефик Мерсели). Тренер: Анте Братић.

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић (од 71. минута Дамјан Соколић), Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић, Недим Керановић, Немања Ћетојевић, Филип Сарић, Лука Дивљак (од 71. минута Игор Шикањић), Мирко Ђаковић, Ђорђе Ботић (од 80. минута Ђорђе Бабић), Сергеј Богданић (од 88. минута Павле Гајић). Тренер: Зоран Драгишић.