Борац закорачио у финале Купа БиХ! Широки Бријег матиран на ”Барама”

Тријумфом у Читлуку, Борац је стигао на корак од четвртог финала Купа БиХ у клупској историји!

Изабраници Винка Мариновића су на ”Барама”, у првом полуфиналном дуелу, уписали побједу у дуелу са Широким Бријегом резултатом 1:3. Постигли су црвено-плави два поготка за осам минута (Јаков Благаић у 20. и Ранко Јокић у 28. минуту), у 62. минуту ”бомба” Давида Вуковића из слободног ударца одвела је Борац до 0:3, а до краја меча домаћи су само голом Петра Мишића из 70. минута ублажили пораз.

Из прве прилике Борац је стигао до предности. Зоран Квржић је са десне стране послао употребљиву лопту ка Јакову Благаићу, који је умакао пажњи домаће одбране у шеснаестерцу и постигао погодак против бившег клуба.

Осам минута касније, Благаић се нашао у улози асистента. Извео је слободан ударац, поново са десне стране, а Ранко Јокић је надвисио дефанзивце Широког Бријега и главом ”закуцао” лопту у мрежу.

Између та два гола, истакао се сјајним интервенцијама голман Борца Марко Милошевић. У 23. минуту је крајњим напором, оба пута ногом, одбранио шутеве Михаела Купрешака и Луке Мамића.

Како рекосмо, у 62. минуту, нови сјајан гол у дресу Борца постигао је Давид Вуковић. Био је то четврти погодак крилног нападача нашег тима – и поново га је постигао ван шеснаестерца!

Изборио је један слободан ударац на 22-23 метра од гола, а онда ”лансирао ракету” према голу на којем је стајао Јосип Бендер, да би осам минута након његовог поготка Широки Бријег стигао до свог почасног у овом дуелу.

Илија Багарић је центрирао са десне стране, а Лука Мамић само спустио лопту за Петра Мишића који из непосредне близине матира Милошевића. Био је то, иначе, први гол који је Борац примио ове сезоне у Купу БиХ!

У финишу утакмице, Борац је имао два ”зицера” за још убједљивију побједу, међутим Ален Јуриљ и Давид Чавић нису успјели да их материјализују головима.

Реванш утакмица игра се 17. априла на Градском стадиону, а до тада ће Борац, у оквиру WWIN лиге БиХ, гостовати Вележу (7. април, 20.45), те дочекати Слогу Меридиан (12. април, 18.00).

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 1:3

стријелци: 0:1 Благаић (20.), 0:2 Јокић (28.), 0:3 Вуковић (62.), 1:3 Мишић (70.), стадион: ”Баре” у Читлуку, гледалаца: 150, судија: Мирза Казлагић (Цазин), жути картони: Божо Муса, Мислав Матић (Широки Бријег), Јаков Благаић, Стефан Фићовић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јосип Бендер, Иван Прањић (од 46. минута Петар Мишић), Божо Прусина (од 68. минута Томислав Томић), Илија Машић, Стивен Чинеду (од 68. минута Даниел Лукић), Сирил Доминик Кпан (од 68. минута Илија Багарић), Лука Марин, Лука Мамић, Мислав Матић, Маријан Ћавар, Михаел Купрешак. Тренер: Винко Мариновић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић, Стефан Фићовић (од 63. минута Срђан Граховац), Давид Вуковић (од 63. минута Ален Јуриљ), Александар Субић, Зоран Квржић, Јаков Благаић (од 63. минута Јован Нишић), Енвер Кулашин (од 72. минута Давид Чавић), Василије Терзић (од 79. минута Стојан Врањеш), Стефан Марчетић. Тренер: Винко Мариновић.