Јуниори тријумфовали на посљедњем гостовању: А сад – по трофеј Купа Републике Српске!

Јуниори Борца тријумфовали су на посљедњем гостовању у сезони и овјерили освајање треће позиције.

Играчи Зорана Драгишића су уписали побједу у дуелу са Слободом (2:4), што им је 15. тријумф у сезони, захваљујући којем су стигли до 50 бодова, три мање од другопласираног Зрињског.

Четири гола постигнута су у првом полувремену, и то у интервалу од 15. до 38. минута. Двоструки стријелци били су Адин Ковачевић и Немања Стјепановић, а онда су мреже мировале до саме завршнице, када су одбрану Тузлака матирали Сергеј Дамјанић и Вук Николић.

Борчеви јуниори ће до краја премијерлигашке сезоне још одрадити домаћи дуел са Крупом и то сљедећег викенда, али их раније, већ у сриједу од 15.00 часова, очекује финале Омладинског Купа Републике Српске против Слоге Меридиан.

Овај меч игра се на помоћном терену Градског стадиона.

СЛОБОДА – БОРАЦ 2:4

стријелци: 1:0 Ковачевић (15.), 1:1 Стјепановић (23.), 1:2 Стјепановић (38.), 2:2 Ковачевић (41.), 2:3 Дамјанић (84.), 2:4 В. Николић (89.), стадион: помоћни терен стадиона Тушањ, гледалаца: 80, судија: Дарко Вукојевић (Добој), жути картони: Хасановић (Слобода), Бундало, В. Николић (Борац), црвени картон: Харис Хасановић (Слобода, 73. минут).

СЛОБОДА: Бркић, Дакић, Братовчић, Пекарић, Хасановић, Јашаревић (од 66. минута Шербечић), Мујић (од 46. минута Мешић), Хрвић (од 46. минута Корајац), Вилакић (од 58. минута Дувњак), Фачић (од 58. минута Аличић), Ковачевић. Тренер: Градимир Црногорац.

БОРАЦ: В. Николић, Бурњаковић, Делкић, Бундало (од 62. минута Келеман), Ј. Николић, Радовић, Стјепановић (од 86. минута Грујичић), Цвјетановић (од 20. минута Дамјанић), Самарџија (од 46. минута Благојевић), Марчетић, Ковачевић (од 72. минута Ступар). Тренер: Зоран Драгишић.