Борац савладао Слободу и ”зацементирао” друго мјесто! Црвено-плави у Европи крећу од другог кола

Фудбалери Борца тријумфовали су на Градском стадиону над Слободом резултатом 3:2, па ће сезону у m:tel Премијер лиги БиХ завршити на другом мјесту, која на љето доноси наступ у другом колу квалификација за Конференцијску лигу!

У исто вријеме, Винко Мариновић и сарадници имаће више времена на располагању за припремни период, с обзиром на то да ће црвено-плави прву европску, али и прву званичну утакмицу у новој сезони, одиграти 27. јула, а треба подсјетити и да ће првенство стартовати касније него иначе (30. јул).

Меч са црвено-црнима није добро почео за Борац – Тузлаци су дошли до предности у 9. минуту.

Кенан Делић је добио лопту на 25 метара од гола Борца, а потом силовито шутирао и сјајним ударцем матирао Николу Ћетковића. Борац је од тог тренутка преузео теренску иницијативу, имао већи посјед лопте, а из такве игре стигао је изједначујући погодак, десет минута прије одласка на одмор.

Послије једног центаршута са лијеве стране, лопту је на супротној стативи захватио Сергеј Дојчиновић, ударцем главом погодио пречку, да би у наставку акције Бењамин Татар пребацио лопту до Дарка Лазића који, такође главом, матира Семира Буквића.

До краја првог дијела резултат се није мијењао, а Борцу је потом било потребно 11 минута да оствари потпуни преокрет. Момчило Мркаић је истрчао један контранапад а потом проиграо Јакова Благаића који шаље лопту поред немоћног Буквића.

Слобода се, ипак, није предавала. Напротив, тузлански тим је у 73. минуту стигао до другог поготка на Градском стадиону.

Резервиста Мак Варешановић је послао дубинску лопту према Саши Максимовићу, а овај упутио преиземни центаршут ка Адију Алићу, који матира Николу Ћетковића.

Међутим, само минут касније Борац је стигао до новог вођства, које је на крају било довољно за коначни тријумф.

Обрен Цвијановић се извукао на шут ван шеснаестерца, погодио стативу, а лопта се одбила до Енвера Кулашина који је поспрема у мрежу.

До краја сезоне Борац ће одиграти још двије утакмице. Прва је заказана за сриједу (24. мај) од 18.00 часова, када ће црвено-плави на Градском стадиону у Бањалуци, у финалном мечу Купа Републике Српске, укрстити копља са Лакташима.

Четири дана касније, тим Винка Мариновића одиграће и посљедњи премијерлигашки меч у овој сезони, против Слоге Меридиан у Добоју, након чега ће екипа на заслужени одмор, који ће трајати до 12. јуна.

Жријеб за друго коло квалификација за Конференцијску лигу обавиће се девет дана касније.

ДВОСТРУКА СВЕЧАНОСТ

Прије почетка меча, одржана је двострука свечаност на Градском терену. Спортски директор Оливер Јандрић је првотимцима Борца Александру Субићу и Николи Ћетковићу уручио пригодне дресове за 200, односно 50 одиграних утакмица за клуб.

БОРАЦ – СЛОБОДА 3:2

стријелци: 0:1 Делић (9.), 1:1 Лазић (35.), 2:1 Благаић (56.), 2:2 Алић (73.), 3:2 Кулашин (74.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Цвијановић (Борац), Бегановић (Слобода).

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 77. минута Војновић), Мркаић (од 77. минута Лукић), Предраговић, Субић, Благаић (од 65. минута Цвијановић), Лазић, Шушић, Татар (од 46. минута Кулашин), Дојчиновић, Пишчевић (од 90. минута Попара). Тренер: Винко Мариновић.

СЛОБОДА: Буквић, Јусић, Османковић, Мехмедовић, Курталић (од 66. минута Алић), Бегановић, Врањеш (од 84. минута Комазец), Капетановић, Бекић (од 50. минута Максимовић), Осмић (од 66. минута Перван), Делић (од 66. минута Варешановић). Тренер: Данијел Прањић.