Кошарка

Јуниори стекли право да се боре за нову медаљу у првенству РС

Јуниори ОКК Борац потврдили су учешће на финалном турниру за шампиона Републике Српске након што су данас, у утакмици другог кола полуфиналног турнира који се одржава у Лакташима, савладали екипу WBS-a из Теслића резултатом 103:46.

Изабраници Марка Таушана, за разлику од синоћњег меча са Модричанима, од првог секунда су загосподарили тереном, не дозволивши шампиону лиге под окриљем ПКО Добој да иоле запријети. У уводним минутима меча ОКК Борац је повео резултатом 9:0, не допустивши ривалу да пуних 5 минута постигне кош. Првих 10 минута окончано је резултатом 31:13, док су у другом кварталу црвено-плави били још увјерљивији, допустивши екипи из Теслића да у том периоду постигне само 6 поена, па је пред старт другог полувремена на семафору био исписан резултат 61:19.

До краја меча плус је увећан за још 15 поена до коначних +57 (103:46), захваљујући чему су црвено-плави, другу годину заредом, изборили право да се боре за медаље у шампионату Републике Српске.

У нашем табору сви играчи су се уписали у листу стријелаца, а предњачио је Милан Попржен са 21 поеном. Осим њега, двоцифрен број поена постигли су и Давид Ковачевић (13), Тибор Гатарић (12), Данило Вукајловић (11) и Вања Омеркадић (10). У екипи из Теслића издвојио се Вуковић са 14 поена.

ОКК БОРАЦ – WBS 103:46 (31:13, 30:6, 25:18, 17:9)

дворана: у Лакташима, гледалаца: 20, судије: Славен Ваван, Бојан Косић и Давор Јовић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 7, Њежић 9, Милојевић 3, Вукајловић 11, Ковачевић 13, Савић 3, Лабус 9, Зубовић 3, Попржен 21, Радан 2, Омеркадић 10, Гатарић 12. Тренер: Марко Таушан.

WBS: К. Томић 8, Секулић, Смиљанић, Купрешак 4, Станковић 5, Благојевић, Кљечанин 3, Вуковић 14, Николић 9, А. Томић 3. Тренер: Синиша Ђурђевић.