Кошарка

Јуниори одличном одбрамбеном игром у другом полувремену савладали Модричу

Јуниори ОКК Борац савладали су вечерас у дворани у Лакташима екипу Модриче резултатом 82:52 у првом колу полуфиналног турнира за шампиона Републике Српске. Другу утакмицу на полуфиналном такмичењу изабраници Марка Таушана играју сутра од 11 часова против теслићког WBS-a, који је у првој утакмици дана поражен од Игокее резултатом 122:59.

Црвено-плави су у мечу са екипом Модриче одиграли два потпуно различита полувремена. У првих 20 минута наш тим никако није успијевао да пронађе одговарајући ритам у нападу, у поене није претворен велики број зицера, те, самим тим, ни резултат пред старт треће дионице није ишао у прилог нашим кошаркашима, који су, наиме, на паузу између два полувремена отишли при минусу од пет поена (28:33).

Ипак, у наставку је виђена друга слика; у већем дијелу треће и четврте четвртине кошаркаши ОКК Борац “мучили” су јуниоре из Модриче пресингом по цијелом терену, другопласирани тим лиге ПКО Добој срљао је из грешке у грешку, што су наши играчи кажњавали постизањем лаганих поена. Врло брзо је и резултат био угоднији; серијом 15:0 стигло се до 43:33, односно до 54:35 серијом 26:2!?

При плусу од 19 поена се ушло и у посљедњу дионицу, у којој је ОКК Борац лагано одрадио посао до краја, дозволивши Модричанима да у том десетоминутном кварталу постигну само 9 поена.

Највише кошева у нашој екипи постигао је Давид Ковачевић (30), а “двоцифрени” је био и Данило Вукајловић са 16. У екипи Модриче Поповић је постигао 13, а Зељковић 12 поена.

ОКК БОРАЦ – МОДРИЧА 82:52 (19:17, 9:16, 34:10, 20:9)

дворана: у Лакташима, гледалаца: 50, судије: Жељко Петковић, Ђорђе Митровић и Миа Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 6, Њежић 5, Милојевић 2, Вукајловић 16, Ковачевић 30, Савић 6, Лабус 7, Зубовић 4, Попржен 2, Радан 2, Омеркадић 2, Гатарић.

МОДРИЧА: Илић, Поповић 13, Томић 5, Трипић 7, Вуковић, Ђукић, Јовановић 9, Ђошан 4, Којић 2, Зељковић 12, Шиниковић, Ивковић.