Јуниори преко Радника до полуфинала Купа БиХ!

Истог дана кад и изабраници Винка Мариновића, и јуниорска селекција Борца којом као тренер командује Зоран Драгишић пласирала се у полуфинале Купа БиХ.

Црвено-плави су тријумфовали у Бијељини над Радником (1:4) након резултатског преокрета. Домаћи тим је стигао до вођства у 20. минуту голом Огњена Бабића, али је Борац до одласка на одмор преокренуо резултат, погоцима Драгана Пејића (28.) и Луке Дивљака (38.).

Пејић је послије седам минута игре у наставку постигао свој други гол на мечу, а побједу и пласман у полуфинале овјерио је Недим Керановић голом у 77. минуту.

Осим Борца, пласман у полуфинале Купа изборили су и Звијезда 09 која је послије извођења пенала резултатом 7:8 елиминисала Вележ, Сарајево које је било убједљиво у Ливну против Троглава 1918 (1:4), те Слобода која је послије шутирања једанаестераца савладаша Широки Бријег (5:4).

РАДНИК – БОРАЦ 1:4

стријелци: 1:0 Огњен Бабић (20.), 1:1 Драган Пејић (28.), 1:2 Лука Дивљак (38.), 1:3 Драган Пејић (52.), 1:4 Недим Керановић (77.), стадион: Градски у Бијељини, гледалаца: 70, судија: Елведин Топузовић (Тузла), жути картони: .

РАДНИК: Дражен Крајишник, Мићо Јевтић (од 46. минута Михаило Мандић), Матеј Јовановић (од 46. минута Лука Панџић), Лука Јовановић, Филип Лукић, Божидар Димитрић (од 46. минута Марко Мићевић), Огњен Кленпић, Вук Максимовић, Никола Јовановић (од 61. минута Владимир Милетић), Огњен Бабић (од 61. минута Андреј Крстић), Коста Павловић (од 72. минута Мухамед Мединић). Тренер: Огњен Суботић.

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић (од 80. минута Ђорђе Бабић), Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић (од 75. минута Павле Гајић), Матеј Стојичић (од 68. минута Филип Сарић), Драган Пејић (од 80. минута Сергеј Богданић), Недим Керановић, Немања Ћетојевић, Лука Дивљак, Мирко Ђаковић, Дамјан Соколић. Тренер: Зоран Драгишић.