17-годишњак избацио Сарајево из Купа! Два гола Марчетића на Кошеву, неславан крај меча – Рожман и Ибричић повукли екипу!

Борац се пласирао у полуфинале Купа БиХ!

Црвено-плави су тријумфовали на Кошеву над Сарајевом резултатом 1:2, у мечу који је неславно завршен – након што су играчи Сарајева на иницијативу тренера и спортског директора Симона Рожмана и Сенијада Ибричића у финишу одбили да заврше меч.

При вођству Борца резултатом 1:2, ушло се у надокнаду која је, одлуком арбитра Матеа Мусе, требало да траје пет минута. Изазвало је то револт представника домаћег клуба, који су се надали дужој надокнади, па су на терен ушли Рожман и Ибричић, а затим и предсједник Сарајева Исмир Мирвић, који су након вербалног дуела са судијом из Читлука одлучили да повуку екипу са терена.

У јунака Борца на овом мечу израстао је 17-годишњи Стефан Марчетић, стријелац два гола! Мало ко је очекивао да се члан јуниорске екипе нађе вечерас у саставу, али је тренер Винко Мариновић одлучио да му укаже повјерење – и није погријешио!

Након контранапада и асистенције Енвера Кулашина, Марчетић је ”бомбом” са 17-18 метара матирао Ловру Рогића у 23. минуту, док је други гол постигао на уласку у посљедњих пола сата, надвисивши Миомира Ђуричковића пред голом Сарајева након центаршута Давида Вуковића.

У међувремену је Сарајево поентирало у 55. минуту са бијеле тачке. Себастијан Ерера Кардона је фаулирао Мирзу Мустафића у шеснаестерцу црвено-плавих, а Муса је досудио пенал који је у гол претворио Хамза Чатаковић.

Недуго након тог гола, Мустафић је мјесто на терену препустио Ренану Де Оливеири, који је само седам минута провео на терену. Приликом једног дуела поред аут-линије, Бразилац је дланом у лице ударио Ранка Јокића, а Муса му је показао директан црвени картон, па је Сарајево меч завршило са десеторицом.

Борац ће у недјељу (17. март), са почетком у 18.00 часова, угостити Звијезду 09 у оквиру првог кола трећег круга Премијер лиге БиХ, а онда отићи на двоседмичну репрезентативну паузу, послије које ће први ривал, такође у Бањалуци, бити Зрињски.

САРАЈЕВО – БОРАЦ 0:3 (службени резултат)

стадион: Кошево, гледалаца: 3500, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: представник клуба Сенијад Ибричић, Френсис Кјереме, Елвир Дураковић, представник клуба Мустафа Беридан, тренер Симон Рожман, Тарик Капетановић, Славиша Радовић, Немања Анђушић, Винко Солдо, Миомир Ђуричковић (Сарјево), Василије Терзић, помоћни тренер Данимир Милкановић, Никола Пејовић (Борац), црвени картони: помоћни тренер Лука Гобец (Сарајево, 65. минут), Ренан Де Оливеира (Сарајево, 63. минут).

САРАЈЕВО: Ловре Рогић, Елвир Дураковић (од 57. минута Тарик Капетановић), Мухамед Буљубашић (од 84. минута Марко Матановић), Хамза Чатаковић (од 70. минута Адалберто Пењаранда), Френсис Кјереме (од 70. минута Немања Анђушић), Ајдин Хасић, Един Јуларџија, Амар Бегановић, Винко Солдо, Миомир Ђуричковић, Мирза Мустафић (од 57. минута Ренан Де Оливеира). Тренер: Симон Рожман.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић (од 84. минута Никола Пејовић), Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Зоран Квржић, Стојан Врањеш (од 61. минута Јаков Благаић), Енвер Кулашин (од 77. минута Дамир Хреља), Василије Терзић (од 61. минута Стефан Фићовић), Јован Нишић, Стефан Марчетић (од 61. минута Јово Лукић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)