Јуниори поново послије преокрета до славља

Као и у претходном домаћем мечу који су играли са Крупом посљедњег априлског дана у оквиру 21. кола Премијер лиге БиХ, јуниори Борца су и данас, у мечу 24. рунде, са екипом Звијезде 09 стигли до три бода након резултатског преокрета.

У 17. минуту меча екипа из етно-села Станишићи стекла је резултатску предност поготком Алексе Винтоњија. Играо се 67. минут када је у свом дебитантском наступу у јуниорској Премијер лиги поентирао Давид Чавић, који је у игру ушао само седам минута прије постизања гола, а коначан резултат, у првом минуту судијске надокнаде, поставио је Васо Вуковић.

Два кола прије краја сезоне изабраници Зорана Драгишића налазе се на осмој позицији уз 32 освојена бода, а у посљедње двије рунде гостоваће Широком Бријегу и дочекати Славију.

Чак четири искључења

На данашњој утакмици између јуниора Борца и Звијезде 09 главни судија Зоран Грбић показао је чак 4 жута картона! Наиме, већ у седмом минуту, у свлачионицу је морао фудбалер гостију Немања Ракић због дрског понашања према противничком играчу, а сљедећа три црвена картона додијељена су у 35. и 36. минуту. Прво је други жути картон, само 120 секунди након првог, добио члан Звијезде 09 Матеја Додиг, због вријеђања истог ван игре је морао Борчев Дориан Курузовић, а због Грбићеве одлуке да у кратком времену покаже двије јавне опомене Додигу протестовао је тренер гостију Дејан Вилотић, који је тражио од своје екипе да напусти терен, због чега га је арбитар из Приједора удаљио са клупе.

Зрињски најближи титулу, Славија испадању

Два кола прије краја, шампионској титули је најближа екипа Зрињског из Мостара, која има шест бодова више од другопласираног Жељезничара. Тим са Грбавице има бољи међусобни омјер (побједа у Сарајеву 5:2 и пораз у Мостару 1:0) па би у случају истог броја бодова био испред “племића”, којима је у посљедњих 180 минута довољан само један бод како би преузели шампионски пехар од Сарајева.

Све шансе за опстанак у јуниорској Премијер лиги БиХ још раније је изгубио зенички Челик, а најближа испадању у нижи ранг за сада је Славија из Источног Сарајева, која заостаје три бода за екипом Младости, која је на 12. позицији. Значајне побједе у борби за опстанак у овом колу остварили су Травник над Славијом резултатом 2:1 и Радник над Сарајевом резултатом 5:1, захваљујући којима Травничани и Бијељинци имају пет бодова више од Славије, те Вележ који је тријумфовао над Слободом резултатом 1:0 и удаљен је четири корака од зоне испадања.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Винтоњи (17.), 1:1 Чавић (67.), 2:1 Вуковић (90+1.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Божичковић (Борац), Рукавина, Додиг, Мојовић, Мијовић (Звијезда 09), црвени картони: Дориан Курузовић (Борац, 36. минут), Немања Ракић (Звијезда 09, 7. минут), Матеја Додиг (Звијезда 09, 35. минут), Дејан Вилотић (тренер Звијезде 09, 36. минут).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Арсић, Орашанин (од 46. минута Шикањић), Бобић, Кујунџић, Божичковић (од 68. минута Вуковић), Курузовић, Турањанин, Вукобратовић, Ескић (од 60. минута Чавић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Мијовић, Љ. Томић, Ковачевић, С. Томић (од 55. минута Стевановић), Радић, Ракић, Додиг, Живковић (од 55. минута Матић), Мојовић, Рукавина, Винтоњи (од 68. Митровић). Тренер: Дејан Вилотић.