Аничић и Шикањић креирали преокрет у мечу са Слогом

Фудбалери Борца савладали су вечерас на Градском стадиону екипу Слоге из Горњег Црњелова резултатом 2:1 у утакмици 6. кола Лиге за шампиона Републике Српске и предност над другопласираним тимом првенства увећали на 21 бод четири кола прије краја.

До предности су у 18. минуту дошли гости поготком некадашњег члана клуба из Платонове улице Николе Мазића, а при вођству гостију отишло се на 15-минутну паузу између два полувремена. Резултатски преокрет у Платоновој улици креирали су Игор Аничић и Милан Шикањић: први је поентирао у 73. минуту, а други само два минута касније.

Иначе, рецимо и то да је вечерашња Борчева трећа побједа у окршајима са Слогом у овој сезони у четири одигране утакмице.

БОРАЦ – СЛОГА 2:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Мазић (18.), 1:1 Аничић (73.), 2:1 Шикањић (75.), стадион: Градски, гледалаца: 200, судија: Јово Карић (Требиње), жути картони: Даниловић, Леканић, Буразор, Јаничић, Јакуповић (Борац), Мазић, Миљковић, Матовић (Слога), црвени картон: тренер Дарко Војводић (Борац, 45. минут).

БОРАЦ: Тополовић, Јакуповић, Шикањић, Даниловић, Си. Дујаковић, Жеравица (од 53. минута Милутиновић), Буразор (од 53. минута Аничић), Батар, Јаничић, Зиљкић (од 46. минута Мојовић), Леканић. Тренер: Дарко Војводић.

СЛОГА: Бодирога, Матовић, Миљковић, Стокић, Комарчевић, Крмар, Јовановић (од 71. минута Хаџикадунић), Михајловић, Мазић, Планић (од 63. минута Ристић), Златковић (од 56. минута Беновић). Тренер: Сенад Хаџић.