Јакуповић: Моја два поготка плод добре игре цијеле екипе

Један од играча утакмице 4. кола Прве лиге Републике Српске између Борца и Рудар Приједора, која је завршена побједом нашег тима резултатом 3:0, био је крилни нападач Демир Јакуповић, који је у другом полувремену искористио двије одличне асистенције стријелца првог гола Александра Радуловића и матирао свог бившег саиграча Мирзу Хамзабеговића.

Никога не потцјењујемо у овој лиги, па тако ни Рудар Приједор, али смо знали да смо боља и квалитетнија екипа. Кренули смо агресивно и борбено од првог минута и то нам се исплатило. Међутим, већ сад заборављамо ову утакмицу и окрећемо се наредној, оној у Модричи, гдје желимо прву гостујућу побједу у новој сезони. Постигао сам два гола на овој утакмици и они су плод наше добре игре коју смо у овој утакмици приказали. Растемо из утакмице у утакмицу и то је евидентно – рекао је Јакуповић на почетку разговора за наш портал.

У паузи између прошле премијерлигашке и текуће прволигашке сезоне, шеф стручног штаба Дарко Војводић у једном од обраћања представницима медија навео је да сматра да је “природно и нормално да у Борцу играју најбољи стријелац, најбољи или најперспективнији играч Прве лиге Републике Српске”. Прва жеља му се испунила: први голгетер прволигашког такмичења у прошлој сезони поново је стигао на Градски стадион, након што је у Борцу провео јесењу полусезону у такмичарској години 2015-16, али без праве прилике за доказивање.

Очекујем да оправдам позив Дарка Војводића који ми је дао нову шансу да се покажем и докажем у дресу Борца. Искористићу је максимално како бих клубу помогао да се врати гдје припада, а то је Премијер лига БиХ. Очекујем да се вратимо у елиту јер је Борцу као клубу ту и мјесто – наставио је Јакуповић.

Млади нападач црвено-плавих, поред Борца, као кандидата за највиши пласман види још три екипе.

За сада нам је Слога из Горњег Црњелова главни противкандидат, али сматрам да ће многима рачуне помрсити и Козара, као и Славија – закључио је Јакуповић.