Други тријумф Борчевих јуниора: Вукобратовић и Вуковић пресудили Челику

Јуниори Борца у побједничком расположењу одлазе на 14-дневну првенствену паузу! Црвено-плави су вечерас, у утакмици 5. кола Премијер лиге, на помоћном терену Градског стадиона савладали Челик резултатом 2:0 и оставили Зеничане на дну табеле без иједног бода, те су, захваљујући другом овосезонском тријумфу, напредовали за двије позиције у односу на прошлоседмичну табелу и након 5 мечева су десети са 6 бодова.

Борац је до вођства стигао у 62. минуту, када је након комбинације неколико играча на малом простору Душан Вукобратовић шутирао са 18 метара и сјајним ударцем послао лопту у горњи лијеви угао Челиковог гола. Могли су изабраници Зорана Драгишића и 7-8 минута раније до поготка, али је Срђан Ескић искоса са лијеве стране погодио стативу.

Коначан резултат постављен је у 73. минуту, када је Васо Вуковић побјегао чувару и са 15-16 метара погодио мрежу Зеничана на сличан начин као Вукобратовић десетак минута раније.

У наредном колу, које се игра 15. и 16. септембра, Борац ће гостовати у Бијељини екипи Радника, која је тренутно седмопласирана са два бода више од нашег тима.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 2:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Вукобратовић (62.), 2:0 Вуковић (73.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Латиновић (Борац), Смајић, Буро (Челик).

БОРАЦ: Гашић, Милутиновић, Арсић, Јаворац (од 46. минута Милојевић), Турањанин, Курузовић (од 46. минута Вуковић), Ескић (од 60. минута Вујмиловић), Боснић (од 56. минута Стојичић), Јовић, Амиџић (од 69. минута Латиновић), Вукобратовић. Тренер: Зоран Драгишић.

ЧЕЛИК: Јупић, Пуђа (од 85. минута Буро), Хорић, Куловац, Муслић, Ибраковић (од 50. минута Суботић), Смајић, Жуна, Калабић (од 79. минута Чолаковић), Чанчар (од 49. минута Туфекчић), Спахић (од 79. минута Хиновић). Тренер: Павле Скочибушић.