Игор Мирковић дебитовао побједом на клупи кадетске селекције

Игор Мирковић је на тренерском дебију на клупи кадетске селекције Борца стигао до побједе.

Црвено-плави су на прољећној премијери, у мечу 20. кола, тријумфовали над Вележом резултатом 2:0, а поготке за Мирковићев тим постигли су Милош Лазић у 59. и Павле Павковић у 75. минуту.

Пионирска селекција је у дуелу са Мостарцима поражена резултатом 2:4. Двоструки стријелац за Борац био је Матеј Декет, који је оба гола постигао у првом полувремену (11. и 33. минут), током којег су за ”рођене” погађали Исхак Нухић и Мак Тасламан.

У наставку, за само два минута, Вележ је постигао још два поготка и, на крају, овјерио тријумф. Прво је прецизан био Амер Тиро у 43. минуту, да би у 45. свој други гол на мечу постигао Исхак Нухић.

Пионири Борца остали су након овог меча на петом мјесту са 38 бодова, док су кадети другопласирани са 42.

У наредној рунди, Борчеви омладинци ће гостовати ГОШК-у.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:4

стријелци: 0:1 Нухић (6.), 1:1 Декет (11.), 1:2 Тасламан (18.), 2:2 Декет (33.), 2:3 Тиро (43.), 2:4 Нухић (45.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: Аговић, Мураспахић, Пуце (Вележ).

БОРАЦ: Хујић, Нежић (од 63. минута Милановић), Станимировић, Тешић (од 47. минута Бркић), Штрбац, Декет, Марјановић (од 47. минута Зечевић), Савановић, Голић, Терзић, Вучковац (од 40. минута Топић). Тренер: Асмир Авдукић.

ВЕЛЕЖ: Аговић, Селимотић, Пуце, Џихо, Шендро, Тиро, Мураспахић (од 67. минута Демировић), Гаштан (од 47. минута Тојага), Тасламан, Нухић (од 67. минута Гачаница), Карић. Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:0

стријелци: 1:0 Лазић (59.), 2:0 Павковић (75.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Антешевић (Борац), Ћурић (Вележ).

БОРАЦ: Јуркас, Вишекруна, Кецман, Ћетковић, Ћусо, Гостимировић (од 85. минута Богојевић), Брешо (од 68. минута Павковић), Ћорић, Ђерман (од 57. минута Лазић), Врсајковић (од 85. минута Балаћ), Антешевић. Тренер: Игор Мирковић.

ВЕЛЕЖ: Пајић, Зекић, Бјелавац, Миљановић, Шкаљић (од 77. минута Пуце), Атајић (од 82. минута Поздер), Бешић, Нухановић (од 77. минута Аџагић), Ћурић (од 74. минута Ћумурија), Шкаљић, Володер. Тренер: Енес Спахић.