Хреља израстао у јунака Борца: ”Није ово крај, сад да завршимо посао у Албанији!”

У дуелу Борца и Егнатије на Градском стадиону, мреже су мировале све до шестог минута надокнаде. Тада се на правом мјесту нашао Дамир Хреља и главом поспремио лопту у мрежу, за слободно се може рећи колосалних 1:0 пред окршај у Албанији.

Драго ми је прије свега због публике што је у оволиком броју дошла да нас подржи јер су момци то заслужили. Гол као гол, првенац у Европи, веома сам срећан што сам погодио и што смо побиједили. Није ово крај, очекује нас сусрет тамо у Албанији и даћемо све од себе да прођемо у наредну рунду такмичења – рекао је Хреља новинарима након меча, наставивши:

У прво полувријеме смо ушли мало преплашено, касније нам је добро дошао прекид да се саберемо, имали смо играча више, тежили смо да играмо пас игру и стигли до поготка. Надам се да ћемо остварити повољан резултат у реваншу у Елбасану – истакао је Хреља, нагласивши да ПАОК, потенцијални ривал у другом колу, још увијек није у мислима.

Нећемо о томе, прво да завршимо посао у Албанији. Нека иде редом.

Реванш у Елбасану игра се сљедеће сриједе, са почетком у 21.00 час.

БОРАЦ – ЕГНАТИЈА 1:0

стријелци: 1:0 Хреља (90+6. минут), стадион: Градски, гледалаца: 8000, судија: Данијел Стефански (Пољска), жути картони: Вуковић, тренер Жижовић (Борац), Дулис, Алекси, Фангај, тренер голмана Гума, Ндрека, Алијев, Џемајли (Егнатија), црвени картони: Арбин Зејнулаи (Егнатија, 58. минут), Едисон Ндрека (Егнатија, 90+11. минут).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 46. минута Дамир Хреља), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Стојан Врањеш (од 56. минута Алекс Пихлер (од 90+7. минута Чавић)), Енвер Кулашин, Петар Караклајић (од 46. минута Стефан Савић), Давид Вуковић, Јово Лукић (од 86. минута Стефан Марчетић). Тренер: Младен Жижовић.

ЕГНАТИЈА: Ален Шери, Франсоа Андре Дулис, Арбенит Џемајли, Замик Алијев (од 90+4. минута Лоруњон Хенри Жоел Дукуо), Абдурамани Фангај, Арбин Зејнулаи, Албано Алекси, Ређи Лушћа (од 86. минута Алесандро Ахметај), Едисон Ндрека, Сумаила Бакајоко (од 21. минута Реди Каса), Мелих Ибрахимоглу (од 86. минута Ренато Малота). Тренер: Едлир Тетова.