Холанђанин израстао у јунака Борца! ”Небитно колико пута паднеш, већ колико пута устанеш након ударца – то смо и урадили!”

Холанђанин Барт Мајерс израстао је у јунака свих навијача Борца!

Првих 90 минута реванша са КИ Клаксвиком завршено је истим резултатом којим су црвено-плави изгубили у Торшавну (2:1), па су морали да се играју продужеци, током којих је у први план искочио бивши штопер Бреде и Петролула.

У 93. минуту, центрирао је са десне стране Стефан Савић, стријелац сјајног гола за 2:1, а дефанзицац из ”земље лала” је умакао одбрани КИ Клаксвика и ударцем главом матирао Марка Фабрицијуса Јенсена, који се до тада истакао са неколико сјајних одбрана.

Можемо да будемо веома поносни на ово што смо постигли. Цијели тим, цијели град, сви смо јако пуно радили да остваримо овај успјех. Фантастично, то је био и мој приватни циљ прије доласка овдје, да остваримо пласман у минимум Конфернцијску лигу, али још имамо шансе и за Лигу Европе. Биће тешко, али никад се не зна, фудбал је непредвидив – рекао је 27-годишњи Холанђанин новинарима послије меча.

Послије осам минута игре у другом полувремену, српски интернационалац Дени Павловић је побјегао Борчевој одбрани и погодио након центаршута Арнија Фредериксберга.

Био сам љут кад смо опет примили гол након слободног ударца, раније након корнера и у том сегменту морамо да напредујемо. Имали смо, међутим, снажан тимски дух. Није битно колико пута паднеш, већ колико пута устанеш након примљеног ударца, а то смо и учинили. Стварно сам срећан што сам дио овог чуда. Навијачи су били фантастични, захвалан сам им за подршку и хајде сад да пишемо још више клупске историје – истакао је Мајерс.

Послије тријумфа над КИ Клаксвиком, Борац је изборио мјесто у плеј-офу Лиге Европе, у којем ће 22. августа у Будимпешти и седам дана касније у Бањалуци укрстити копља са еипом Ференцвароша.

Ако буде успјешан, заиграће у лигашком дијелу другог европског такмичења по јачини, док ће се у супротном преселити у лигашки дио Конференцијске лиге.

БОРАЦ – КИ КЛАКСВИК 3:1, послије продужетака

стријелци: 1:0 Срећковић (17.), 1:1 Павловић (53.), 2:1 Савић (82.), 3:1 Мајерс (93.), стадион: Градски, гледалаца: 5800, судија: Георги Кабаков (Бугарска), жути картони: Скоруп, Квржић, Хреља, помоћни тренер Ћулум, физиотерапеут Божић (Борац), Павловић, Данијелсен, Фредериксберг, Хансон, Јенсен (КИ Клаксвик), црвени картон: физиотерапеут Бранко Божић (Борац, 90. минут).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 78. минута Александар Субић), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Марко Вукчевић, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 62. минута Стефан Савић), Дамир Хреља (од 78. минута Енвер Кулашин), Давид Чавић (од 89. минута Алекс Пихлер), Никола Срећковић (од 78. минута Есмир Хасукић), Јово Лукић (од 91. минута Стојан Врањеш). Тренер: Младен Жижовић.

КИ КЛАКСВИК: Марк Фабрицијус Јенсен, Александер Бернтсон (од 106. минута Џозеф Мајкл Вилијамс), Седрик Јамбере, Одмар Фере (од 28. минута Дени Павловић (од 69. минута Алберт Ејупи)), Јоанес Данијелсен, Халур Хансон (од 106. минута Берге Петерсен), Рене Јоенсен (од 111. минута Дан И Сојлу), Патрик да Силва, Кристофер Едермарксбакен (од 83. минута Мадс Микелсен), Пал Клетскард, Арни Фредериксберг. Тренер: Еспен Хауг.