Херцеговина савладана у ”Борику”, Ђурђевић водио Борац до тријумфа

Рукометаши Борца савладали су невесињску Херцеговину резултатом 27:22 у оквиру претпосљедњег, 12. кола јесење полусезоне.

За црвено-плаве ово је, међутим, био посљедњи првенствени меч у 2023. години с обзиром на то да су у 13. рунди слободни, због ранијег одустајања Челика од даљег такмичења и избацивања Зеничана из лиге.

Невесињски тим је у прошлој сезони направио доста проблема екипи којом је као тренер командовао Мирко Микић. У Невесињу, у првенственом дуелу, тријумфовали су резултатом 31:28, потом у Бањалуци поражени послије седмерца досуђеног након истека времена (28:27), док су у реванш утакмици четвртфинала Купа БиХ декласирали бањалучки тим (29:19), елиминисавши га из такмичења.

И овог викенда су, у првих 40-ак минута, били “тврд орах”. У трећем минуту су имали предност од два гола (0:2), а Борац је први погодак постигао тек у седмом минуту, преко репрезентативца БиХ Недима Хаџића.

До краја полувремена, али и у првих десетак минута наставка, незаустављив је био Владан Ђурђевић.

До одласка на одмор, десно крило Борца постигло је шест голова, па је највише захваљујући њему наш тим у других 30 минута ушао уз предност од три гола (13:10).

Ђурђевић је у 32. минуту био креатор до тада највеће предности (14:10), Херцеговина је у 38. минуту пришла на 15:13, али више од тога невесињски тим није могао.

До краја утакмице само се Борац питао на терену, а највећа предност износила је осам голова (27:19), у 56. минуту, поготком Владислава Залевског.

Поменути Ђурђевић је на крају меч завршио са девет голова, док је голман Небојша Граховац имао дест одбрана.

Након овог меча, још нема одмора за играче Ирфана Смајлагића, које 23. и 24. децембра у Лазаревцу очекује седмо издање Свесрпског купа.

У полуфиналу ће се Бањалучани састати са Леотаром, док други полуфинални пар чине Војводина, шестоструки освајач овог такмичења, и панчевачки Динамо, којим као тренер командује некадашњи играч и тренер Борца Драган Марковић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)