Рукомет

Борац тријумфом над Мостаркама завршио премијерлигашку полусезону

Рукометашице Борца тријумфовале су над Зрињским резултатом 30:27 у мечу 9. кола Премијер лиге БиХ, посљедњег у јесењој полусезони.

Играчице Николе Бијелића у други дио сезоне улазе са друге позиције, уз омјер 7-1-1 и бод минуса у односу на јесењег шампиона и браниоца титуле, екипу Груда.

За ”осице” се овим, ипак, не завршавају обавезе у 2023. години, с обзиром на то да их сљедеће недјеље (24. децембар) у Лазаревцу очекује утакмица Свесрпског купа против Јагодине.

Након првих 30 минута, Борац је био у предности од четири гола (18:14), али су Мостарке у првој половини другог дијела ухватиле прикључак и стигле до “поравнања” (20:20).

Дјеловало је да нас чека узбудљива завршница, али су црвено-плаве након 27:25 у 53. минуту везале два гола и поново одмакле ривалкама, фактички преломивши меч у своју корист.

Подсјетимо, утакмица је имала и хуманитарни карактер с обзиром на то да се ЖРК Борац прикључио акцији ”Даруј за Божић”, у организацији РК Калуђер, која за циљ има прикупљање средстава за куповину божићних печеница и пакета за вишечлане и социјално угрожене породице. Тако су, наиме, на улазима у Борик биле постављене кутије у које су могла да се донирају средства.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 30:27 (18:14)

дворана: ”Борик”, гледалаца: 200, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Борац 9 (7), Зрињски 5 (5), искључења: Борац 14 минута, Зрињски 8 минута.

БОРАЦ: Јуркас, Мајкић, Османовић 1, Андрић 4, Раилић 9, Летић 1, Бобић 6, Мајкић 2, Бијелић, Вуклиш, Ђурашиновић, Ћурић 2, Тодић, Кршић 4, Новаковић 1. Тренер: Никола Бијелић.

ЗРИЊСКИ: Софић, Розић 12, Пинтул 5, Панџа, Папац 1, Савић, Превишић, Блажевић 2, Густин 1, Маројевић, Колобарић, Ораховац 1, Милановић 5. Тренер: Ивана Млакић.

(фото: ЖРК Борац)