Футсал

Футсалерима бод након паљанске драме: Црвено-плави два пута водили, па у посљедњем минуту спашавали реми!

Футсалери Борца ремизирали су на Палама са Јахорином резултатом 3:3 у драматичном мечу петог кола Прве лиге Републике Српске.

У сјајној утакмици, повео је наш тим поготком Славена Матијашевића из 13. минута, да би изједначење домаћима, четири минута касније, донио Немања Лукић.

Петнаест минута прије краја, Борац је поново повео, голом Срђана Мрзића, потом је у истом минуту Милош Кошарац омогућио нови егал Јахорини, да би исти играч у 34. минуту одвео Паљање до првог плуса на утакмици.

Голом Мрзића из 38. минута, Борац је стигао до 3:3, а онда спашавао бод…

Капитен Јахорине Немања Кнежевић је у посљедњем минуту извео казнени ударац са 10 метара након шест акумулираних прекршаја Борца, али је голман нашег тима Огњен Благојевић сачувао свој гол и омогућио црвено-плавима да се у Бањалуку врате непоражени.

Након пет кола, наш тим је на седмом мјесту на табели уз исто толико бодова, а у наредном колу, у суботу од 17 часова, угостиће Борачку.

ЈАХОРИНА – БОРАЦ 3:3

стријелци: 0:1 Матијашевић (13.), 1:1 Лукић (17.), 1:2 Мрзић (25.), 2:2 Кошарац (25.), 3:2 Кошарац (34.), 3:3 Мрзић (38.), дворана: Пеки, гледалаца: 500, први судија: Зоран Сокнић (Источно Сарајево), други судија: Немања Вујадин (Источно Сарајево), трећи судија: Марко Домазет (Источна Илиџа), жути картони: Церовина, Ћоровић, Кошарац (Јахорина), Матијашевић (Борац).

ЈАХОРИНА: Јоловић, Кнежевић, Кошарац, Ћоровић, Трбо. Још су играли: Паприца, Лукић, Симић, Ђукић, Церовина.

БОРАЦ: Благојевић, Гаћеша, Јанковић, Матијашевић, Галић. Још су играли: Ђукановић, Мрзић, Бјелић.

(борац-спорт, фото: КМФ Јахорина)