Футсал

Футсалери поклекли послије пенал-лутрије: Пропуштена велика шанса за тријумф у Требињу

Футсалери Борца нису, нажалост, успјели да направе велики корак ка пласману у финале плеј-офа за улазак у Премијер лигу БиХ.

Борчеви играчи поражени су вечерас у Требињу од Леотара, шампиона источне групе Прве лиге Републике Српске, резултатом 5:3, али тек након пенал-лутрије.

У дворани ”Милош Мрдић”, повео је Борац поготком Ристе Бјелића у осмом минуту, али су Требињци десет минута касније дошли до егала поготком Лазара Зечевића.

Остао је тај резултат на снази до краја меча, па се приступило пеналима, приликом којих су домаћи, ипак, приказали више присебности.

Полуфинална серија игра се на двије побједе, а реванш ће бити одигран у недјељу у Бањалуци.

Потенцијална трећа утакмица поново ће се играти у Требињу.

ЛЕОТАР – БОРАЦ 1:1 (пеналима 4:2)

стријелци: 0:1 Бјелић (8.), 1:1 Зечевић (18.), дворана: Милош Мрдић, без гледалаца, први судија: Велимир Дринић (Модрича), други судија: Марко Максимовић (Модрича), трећи судија: Александар Раилић (Дервента), жути картони: Вицо (Леотар), Матијашевић (Борац).

ЛЕОТАР: Ђурић, Са. Андрић, Ср. Андрић, Зечевић, Вицо, Перишић, Чоловић, Миладиновић, Чечур, Нинковић, Милојевић, Цимирот, Самарџић, Драшковић. Тренер: Драган Спаић.

БОРАЦ: Благојевић, Гаћеша, Девушић, Јанковић, Матијашевић, Калаба, Ђукановић, Травар, Бјелић, Шимуновић, Галић. Тренер: Синиша Сопренић.

(борац-спорт, фото: lokoportal.com)