Футсал

Футсалери Борца јесењи шампиони Републике Српске!

Футсалери Борца јесењи су шампиони Прве лиге Републике Српске!

Црвено-плави су у посљедњем, седмом колу јесењег дијела сезоне тријумфовали над градским ривалом Полицајцем резултатом 2:1 у директном дуелу за прво мјесто.

Изабраници Слободана Благојевића тако ће у преосталих седам првенствених рунди ући уз 18 бодова, пет више од ”полицајаца” и огромним шансама да наредне јесени заиграју у Премијер лиги БиХ.

До побједе у бањалучком дербију Борац је стигао након преокрета. Полицајац је стигао до предности у 10. минуту голом Драгана Верића и вођство сачувао све до 25. минута, када је резултат ”поравнао” Иван Иванагић. До потпуног преокрета наш тим је одвео голман Филип Ратковић поготком шест минута прије краја, искористивши несмотреност гостујуће екипе у игри ”4 на 3”.

БОРАЦ – ПОЛИЦАЈАЦ 2:1

стријелци: 0:1 Верић (10.), 1:1 Иванагић (25.), 2:1 Ратковић (34.), дворана: Борик, гледалаца: 150, први судија: Горан Илинчић (Приједор), други судија: Блаженнко Торбица (Приједор), трећи судија: Небојша Чича (Приједор), жути картони: Савић, Иванагић (Борац), Ђаковић (Полицајац), црвени картони: Емилко Јанковић (Борац, 32. минут), Синиша Ђаковић (Полицајац, 32. минут).

БОРАЦ: Ратковић, Иванагић, Јанковић, Муњиза, Павловић. Још су играли: Петровић, Пејичић, Зец, Мирковић, Ескић, Савић. Тренер: Слободан Благојевић.

ПОЛИЦАЈАЦ: Станивуковић, Верић, Вучић, Гламочић, Алексић. Још су играли: Бекић, Стојановић, Сл. Ђукановић, Татић, Никић, Ђаковић, Ср. Ђукановић. Тренер: Никша Глигић.

(борац-спорт, фото: КМФ Борац)