Футсал

Борац тријумфовао у дербију, за јесењу титулу против градског ривала!

Футсалери Борца налазе се на бод од освајања титуле јесењег шампиона Републике Српске!

Црвено-плави су вечерас у заосталој утакмици четвртог кола тријумфовали у Требињу над Леотаром резултатом 5:6 и преузели прво мјесто са 15 бодова, два више од градског ривала Полицајца, са којим ће снаге одмјерити у наредној рунди.

Тако им је довољан и бод како би преосталих седам рунди дочекали на лидерској позицији.

Требињци су први стигли до вођства, у четвртом минуту голом Александра Ћоровића, али је Борац до краја првог полувремена успио да преокрене резултат и на одмор оде уз предност од два поготка.

Врло брзо је узвратио Славиша Максимовић, у седмом минуту, да би потом у року од само два минута, у 15. и 16, погађали Андреј Павловић и поново Максимовић.

Леотар је одговорио погоцима Јована Бокића и Александра Бегенишића у 23. и 27. минуту, али је Борац поново одговорио са два ”брза гола” за 3:5 (Стефан Савић у 28. и Иван Иванагић у 29. минуту).

Ту није био крај драми – Саво Андрић је у 32. минуту смањио минус домаћих, које је у егал вратио Борчев Иван Иванагић, који је у 36. минуту затресал властиту мрежу.

Ипак, да бодови након драме отпутују за Бањалуку, побринуо се, својим другим голом на овој утакмици, Андреј Павловић само минут касније.

ЛЕОТАР – БОРАЦ 5:6

стријелци: 1:0 Ћоровић (4.), 1:1 Максимовић (7.), 1:2 Павловић (15.), 1:3 Максимовић (16.), 2:3 Бокић (23.), 3:3 Бегенишић (27.), 3:4 Савић (28.), 3:5 Иванагић (29.), 4:5 Са. Андрић (32.), 5:5 Иванагић (аутогол, 36. минут), 5:6 Павловић (37.), дворана: ”Милош Мрдић”, гледалаца: 200, први судија: Велимир Дринић (Модрича), други судија: Марко Максимовић (Модрича), трећи судија: Славиша Митровић (Шамац), жути картони: Андрић, Вицо (Леотар), Павловић, Максимовић (Борац), црвени картони: Александар Бегенишић (Леотар, 37. минут), Миљан Вицо (Леотар, 37. минут), Славиша Максимовић (Борац, 40. минут).

ЛЕОТАР: Ђурић, Бегенишић, Вујовић, Ср. Андрић, Вицо. Још су играли: Аћимовић, Са. Андрић, Бокић, Ћоровић.

БОРАЦ: Ратковић, Максимовић, Ескић, Јанковић, Иванагић. Још су играли: Пејичић, Павловић, Савић, Мирковић.