Фудбалерке у градском дербију надиграле БСК-Спартак 2013

Фудбалерке Борца наставиле су серију побједа у Првој лиги Републике Српске.

У недјељу је на помоћном тререну Градског стадиона гостовао градски ривал БСК-Спартак 2013 а црвено-плаве су и овај пут биле на висини задатка и гошће испратиле са пет погодака у мрежи (5:0).

Борчеве играчице у вођство је довела Ивана Марјановић у 7. минуту, док је три минута касније постигла други погодак.

До краја полувремена, најбољи овогодишњи стријелац екипе Валентина Федена је два пута затресла мрежу (32. и 35. минут), док је коначни резултат на овом мечу својим трећим голом,у 58. минуту, закључила Ивана Марјановић.

Побједа Борца могла је да буде и убједљивија да је Тамара Јандрић реализовала једанаестерац у 68. минуту.

Фудбалерке су овом побједом наставиле феноменалан низ који имају у досадашњих 5 кола Прве лиге Републике Српске са 28 постугнутих голова и ниједним примљеним. Тај низ ће покушати да наставе наредни викенд када ће у Бањалуци дочекати екипу Приједора која у досадашњем дијелу лиге има скор од двије побједе и два пораза.

На добре игре екипе осврнула се помоћни и кондициони тренер ЖФК Борац Сања Вучковић.

Драго нам је што смо остварили још једну побједу у низу, поготово у оваквој историјској утакмици јер је ово први градски дерби. Дјевојке су одлично одиграле утакмицу и испуниле задатке које смо им тренер Марко Ђурица и ја поставили као циљ. Надам се да ћемо се држати истих циљева и у наредној утакмици у којој на свом терену дочекујемо Приједор. Морам још само да додам, хвала вашем порталу што нас прати – рекла је Сања Вучковић за наш портал.

Прије меча Борац – БСК-Спартак 2013, од активног фудбала се опростила Слађана Арамбашић која је за ЖФК Бањалука одиграла 257 званичних мечева.

БОРАЦ – БСК-СПАРТАК 5:0

стријелци: 1:0 Марјановић (7.), 2:0 Марјановић (10.), 3:0 Федена (32.), 4:0 Федена (35.), 5:0 Марјановић (58.), стадион: Градски, гледалаца: 40, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Бојанић (БСК-Спартак 2013).

БОРАЦ: Васић, Бараћ, Раилић, Јандрић, Селимовић, Јовановић, Марјановић, Радић, Федена, Љуштина (од 84. минута Марковић), Пјевић. Тренер: Марко Ђурица.

БСК-СПАРТАК 2013: Панић, Бојанић, Ћетојевић, Ројлић, Вукмир, Н. Чегар, Вуковић (од 46. минута Шушић), Мајкић, Кузмановић, В. Чегар (од 86. минута Нинковић), Инђић. Тренер: Ђорђе Инђић.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац)