Фајић у надокнади погодио за три бода Вележа

Фудбалери Борца направили су данас нови корак уназад у борби за пласман на европску сцену.

Изабраници Владе Јагодића, који је данас по пети пут дебитовао на клупи клуба из Платонове улице, поражени су у Врапчићима од Вележа резултатом 2:1 и ”продужили проклетство” кад је у питању поменуто гостовање.

Наиме, од оснивања заједничке лиге, 2002. године, ниједна генерација Борчевих фудбалера никад није успјела да тријумфује на стадиону ”Рођени”. Закључно са данашњим даном, Борче омјер у Врапчићима је 0-3-8, уз гол-разлику 5:17!

До 65. минута, када је Вележ дошао до вођства, видјели смо само једну прилику из реда оних стопостотних. Креирали су је домаћи у деветом минуту, када се Мухарем Ћивић нашао ”очи у очи” са Младеном Кукриком искоса на лијевој страни, шутирао, али је Борчев чувар мреже успио да спријечи лијевог бека ”рођених” да већ тад на семафору испише резултат 1:0.

Рекли смо, 25 минута прије краја играчи Феђе Дудића су дошли до резултатског плуса.

Нусмир Фајић је центрирао са десне стране, штопер Борца Марко Јовановић у жељи да отклони опасност испред гола погодио стативу, а у ”метежу” у Борчевом птерецу се најбоље снашао резервиста Обрен Цвијановић.

Резултат 1:0 на снази је био до 88. минута, када је голман Вележа Аднан Бобић ”поклонио” гол Борцу. Дошло је до неспоразума између њега и Косте Манева приликом паса, што је искористио Горан Закарић и постигао свој дебитантски гол у црвено-плавом дресу.

Ипак, да бод не крене пут Бањалуке, побринуо се Нусмир Фајић поготком у другом од укупно три минута судијске надокнаде другог дијела. Дефанзивна линија Борца заборавила је на Мухарема Ћивића, који је то искористио да упути квалитетан центаршут, пронашавши на супротној стативи Фајића, који је побјегао чуварима и омогућио велико славље присутним навијачима на трибинама.

На крају другог круга, Борац је заузео четврто мјесто на табели, те му је, сходно Бергеровим таблицама, припао такмичарски број 4 за трећи, одлучујући дио сезоне.

У првом колу треће етапе, која почиње наредног викенда, Борац ће угостити екипу која је заузела девето мјесто – тузланску Слободу.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Цвијановић (65.), 1:1 Закарић (88.), 2:1 Фајић (90+2.), стадион: ”Рођени”, гледалаца: 3500, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жуи картони: Фајић (Вележ), Јаничић, Врањеш, Галић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Бобић, Манев, Звонић, Пршеш, Ћосић, Фајић, Брандао (од 62. минута Цвијановић), Хасановић, Вехабовић (од 82. минута Осмић), Ћивић, Радовац (од 90+3. минута Бихорац). Тренер: Феђа Дудић.

БОРАЦ: Кукрика, Волков (од 77. минута Ћосић), Радуловић, Јовановић, Кајкут, Милутиновић, Дујаковић (од 68. минута Галић), Мирић, Врањеш, Јаничић, Зиљкић (од 46. минута Закарић). Тренер: Владо Јагодић.