”Експлодирале петарде” пред голом Вележа! Убједљиве побједе пионира и кадета Борца

Двије ”петарде су експлодирале” пред голом Вележа у оквиру 12. кола омладинске Премијер лиге БиХ!

Кадети Борца задржали су стопроцентну успјешност савладавши Мостарце резултатом 5:2, а свих пет голова постигли су у првом полувремену. Мрежу Вележа први је погодио Дејан Брешо већ у 2. минуту, затим је у року од седам минута (16. и 23. минут) два пута поентирао Огњен Вукелић, да би потом за веома кратко вријеме (34. и 38. минут) голмана Вележа Ахмеда Хушића савладали и Матеј Декет и Никола Тешић.

У посљедњих 15 минута, погоцима Даниса Чуљка (75.) и Орхана Володера (85.) ”рођени” су успјели само да ублаже пораз.

Када је ријеч о дуелу пионира два тима, од 13. минута је Борац био у минусу послије поготка Фарука Ачкара. Ипак, до одласка на одмор, ствари је у своје руке преузео Јован Тривуновић преокренувши резултат (21. и 30. минут), а сјајан наступ је комплетирао у 66. минуту, када је поентирао за коначних 5:1 у овој утакмици! Осим њега, стријелци за наш тим у овом дуелу били су још Милош Бајић и Иван Јанковић, који су експресно погађали недуго након почетка другог полувремена (40. и 41. минут).

И пионири и кадети Борца су се учврстили на првом мјесту на табели – пионири су на 31, а кадети на 33 бода.

Наредно, 13. коло доноси гостовање Борчевих селекција у Коњицу екипама Игмана.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 5:1

стријелци: 0:1 Ачкар (13.), 1:1 Тривуновић (21.), 2:1 Тривуновић (30.), 3:1 Бајић (40.), 4:1 Јанковић (41.), 5:1 Тривуновић (66.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Милијевић (Борац), Миљановић, Сушић (Вележ).

БОРАЦ: Ђорђе Барош, Иван Васиљевић, Петар Шкељић (од 60. минута Давид Густоварац), Андреј Вучковац, Светозар Милијевић, Никола Ињац (од 60. минута Данило Шмит), Милош Бајић (од 65. минута Ђорђе Дакић), Лазар Мишановић (од 46. минута Андреј Мацакања), Јован Тривуновић, Иван Јанковић (од 46. минута Лазар Сеизовић), Матија Стојисављевић (од 36. минута Лазар Максимовић). Тренер: Асмир Авдукић.

ВЕЛЕЖ: Аднан Перван, Ведад Јусуфбашић, Махир Фајић, Амар Сушић, Мирза Шкаљић (од 36. минута Хамза Кљако), Али Дрљевић (од 45. минута Белмин Марић), Анис Миљановић (од 36. минута Сенијел-Ноа Кајић), Амер Балић, Фарук Ачкар, Данис Имамовић, Мак Плоско. Тренер: Дамир Ћемаловић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 5:2

стријелци: 1:0 Брешо (2.), 2:0 Вукелић (16.), 3:0 Вукелић (23.), 4:0 Декет (34.), 5:0 Тешић (38.), 5:1 Чуљак (75.), 5:2 Володер (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Гостимировић, Кецман, Ћусо (Борац), тренер Пајић (Вележ).

БОРАЦ: Симон Рачић (од 72. минута Вељко Бабић), Никола Антешевић (од 65. минута Кристијан Зечевић), Стефан Вишекруна (од 65. минута Милош Балаћ), Миљан Кецман, Павле Ћусо (од 72. минута Ђорђе Станимировић), Матеј Декет, Вукашин Гостимировић, Никола Тешић (од 58. минута Стефан Богојевић), Огњен Вукелић (од 58. минута Сергеј Марјановић), Драган Предојевић, Дејан Брешо (од 72. минута Милош Лазић). Тренер: Игор Мирковић.

ВЕЛЕЖ: Ахмед Хушић, Енис Хусић, Харун Шендро, Санин Џихо, Ајас Ћурић (од 87. минута Еман Тојага), Амел Тиро (од 46. минута Салих Диздар), Мирза Ћумурија, Ибрахим Герин (од 72. минута Данис Чуљак), Мухамед Атајић (од 46. минута Лејс Бехрам), Орхан Володер (од 87. Мирза Пуце), Давуд Јеловац (од 80. минута Ајдин Мураспахић). Тренер: Ален Пајић.