Непосредно прије утакмице 15. кола Премијер лиге између Борца и Вележа, која је завршена побједом „црвено-плавих“ резултатом 2:1, у Платонову улицу стигао је допис из свјетске куће фудбала, у којем је писало како се поништава првобитна одлука о одузимању бодова због дуговања према Перици Станческом, тако да изабраници Винка Мариновића, захваљујући тим, али и бодовима из дуела са Мостарцима, на одмор одлазе са 27 бодова, са реалним шансама да се у другом дијелу сезоне боре за пласман на европску сцену.
Међутим, оно што, нећемо рећи брине, већ чуди у цијелој причи јесте одуговлачење Такмичарске комисије да, након захтјева Свјетске фудбалске федерације, Великану из Платонове врати оно што је на терену поштено зарадио. Допис о враћању бодова у клупске просторије стигао је прошлог четвртка, прије шест дана, а, како је саопштено из Такмичарске комисије, „све мора да иде по протоколу, па ће по протоколу и клуб бити обавијештен о враћању бодова“.
Смијешно је да Такмичарска комисија „на сва звона“ говори о „протоколу и процедурама“, када се зна да исте нису испоштовали када су одузели бодове, када су се обрукали у очима бх. јавности. Несхватљиво је да су поједини медији из ФБиХ информацију о одузимању бодова Борцу објавили прије него што је службени допис послат у клуб. Према „протоколу“, којим се толико хвали ТК, Борац је први морао да буде обавијештен о томе!
Несхватљиво је и то да, тек када је објављен чланак о одузимању бодова и тек након што је директор Борца Роберт Зрилић затражио да се у клуб пошаље допис и извјештај са сједнице, Такмичарска комисија обавијештава клуб да је „сједница одржана прије два дана и да је донесена одлука да се, по налогу Свјетске фудбалске федерације, Борцу одузимају бодови због дуговања према бившем играчу Перици Станческом“.
Укратко: када су бодови одузети, протокол је прескочен, када морају да се врате након што су поштено зарађени, протокол се мора поштовати. Јасно је да у Фудбалском савезу и свим његовим органима и комисијама владају двоструки аршини, јасно је да је Борац и даље трн у оку многима, јасно је да је Борац камен у ципели који их непрестано жуља…
(борац-спорт)



















