Ватерполо

Двије побједе Борца за крај турнира ”Добри дупин”

Ватерполисти Борца узраста до 13 година завршили су наступ на турниру ”Добри дупин” на Малом Лошињу са два тријумфа.

Црвено-плави су у првом мечу разигравања за пласман тријумфовали над домаћином Лошињем резултатом 13:12 након извођења петераца, да би потом декласирали екипу Граца и уписали побједу разликом од десет голова (18:8), што им је на крају омогућило заузимање девете позиције.

Пред посљедњу четвртину дуела са домаћином, играчи у црвено-плавим капицама су за ривалом каснили четири гола (10:6), али су потом фуриозно ријешили посљедњи квартал, резултатом 5:1, изједначили на 11:11 и одвели меч у ”распуцавање”, односно петерце, које су ријешили резултатом 2:1.

У посљедњем мечу на турниру, играчи Давора Јосиповића су ”сломили” Грац перфектно одиграном трећом четвртином. Тај период завршен је резултатом 7:0 за наш тим, па је послије плус два након првог полувремена (7:5) предност пред квартал одлуке износила девет голова (14:5), што је Борчевим дјечацима омогућило да мирно заврше меч са представником Аустрије.

ЛОШИЊ – БОРАЦ 12:13 послије петераца (11:11)

(2:2, 6:2, 2:2, 1:5, петерцима 1:2)

ЛОШИЊ: Роко Пинезић (Г), Вид Цицеро (Г), Бид Никл 6, Лука Германовић, Викторија Видулић, Лука Барловић, Леон Штајдухар 4, Лорен Леутаревић, Иван Чачић Комадина 1, Анди Мажарек, Милан Кличковић 1, Матеј Џехверовић.

БОРАЦ: Лазар Ђурђевић (Г), Огњен Иветић 2, Михајло Ћулибрк 1, Стефан Пантић, Немања Котур, Ђорђе Дробњак 2, Марко Продановић 2, Тодор Марић 2, Андрија Савић, Андрија Станаревић 4.

БОРАЦ – ГРАЦ 18:8

(4:3, 3:2, 7:0, 4:3)

БОРАЦ: Лазар Ђурђевић (Г), Огњен Иветић 1, Михајло Ћулибрк 4, Стефан Пантић 2, Немања Котур 1, Ђорђе Дробњак 1, Марко Продановић 2, Тодор Марић 1, Андрија Савић 2, Андрија Станаревић 4.

ГРАЦ: Јакоб Сусман (Г), Антонио Масијел дос Сантос (Г), Лео Кастељани, Бернардо Студничка де Алмеида Фариња, Јулијан Ројмилер, Иван Рихтер, Паул Кастељани, Лука Јанковић 1, Жак Гусен 1, Соња Шинк, Рафаел Гош 1, Винсент Кошансих 5, Натан Ланге.