”Два Градска стадиона мало за реванш!” Граховац послије првог најављује други дуел са ПАОК-ом: Једва чекамо ту утакмицу!

Фудбалери Борца пружили су одличну партију на солунској “Тумби” против ПАОК-а, која је на крају ипак резултирала минималним поразом (3:2).

Има наш тим, међутим, итекако активан резултат пред реванш у Бањалуци, заказан за сљедећу сриједу (21.00) на Градском стадиону.

Већ сад цијели град прича само о тој утакмици, већ сад се тражи карта више!

Мислим да, генерално, можемо да будемо задовољни. Нисмо дошли овдје да изгубимо, већ да покушамо да одиграмо неријешено или да побиједимо, али против овакве екипе нама је био циљ да остане активан резултат за другу утакмицу у Бањалуци. Мислим да смо се представили у одличном свјетлу овдје у Солуну. Било је прелијепо играти у оваквој атмосфери, мислим да смо пружили добру партију, показали се као достајан противник, да смо у многим стварима били на нивоу овог такмичења. ПАОК је добра екипа, имају добре појединце, али сва три гола смо примили из неких “дјечијих болести”. Можда је то недостатак и европског искуства, у једној оваквој утакмици да примимо три гола из три корнера, али опет боље и тако него да су нас изиграли на терену. Нисмо се осјећали инфериорно, пружили смо добру партију и најбитније је да имамо активан разултат за реванш. Сви већ једва чекамо ту утакмицу, мислим да би и два Градска стадиона било мало за ову утакмицу. Коначно смо и то дочекали – рекао је послије утакмице капитен Борца Срђан Граховац, који вјерује да екипа може и много више.

Са неким играчима ПАОК-а сам играо раније, против неких сам играо тако да сам својим саиграчима покушао прије утакмице да пренесем да нису они непобједиви. Мислим да смо стекли осјећај колико можемо и идемо у другој утакмици уз подршку наших навијача по пролаз даље – рекао је Граховац, захваливши се навијачима на огромној подршци у Солуну.

Капа доле, хвала до неба навијачима који су дошли у Солун. Стварно је лијепо када изађеш овдје, далеко од куће, и видиш Борчеве заставе, заиста то цијенимо. Многима је тешко и у Бањалуци доћи на утакмицу, а они су сјели, узели вјероватно и слободан дан на послу и превалили толики пут. Видимо да су и они задовољни, хвала им до неба и надам се да ће да “гори” Градски стадион у реваншу – закључио је Граховац.

ПАОК – БОРАЦ 3:2

стријелци: 1:0 Константинос Кулиеракис (17.), 1:1 Себастијан Ерера Кардона (пенал, 22.), 2:1 Константинос Кулиеракис (39.), 2:2 Енвер Кулашин (45+3.), 3:2 Вилијам Труст-Еконг (51.), стадион: ”Тумба”, гледалаца: 16.135, судија: Давид Шмајц (Словенија), жути картони: Стефан Шваб (ПАОК), Барт Мајерс, Есмир Хасукић (Борац).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 72. минута Дамир Хреља), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 85. минута Стојан Врањеш), Енвер Кулашин, Стефан Савић, Давид Вуковић (од 88. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 89. минута Есмир Хасукић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ПАОК: Доминик Котарски, Жоан Састре, Вилијам Труст-Еконг, Константинос Кулиеракис, Абдул Рахман Баба, Магомед Оздоев (од 68. минута Мади Камара), Стефан Шваб (од 85. минута Теохарис Цингерас), Кирил Десподов (од 68. минута Андрија Живковић), Томас Мург (од 60. минута Јоанис Константелиас), Таисон, Брандон (од 68. минута Мбвана Самата). Тренер: Разван Луческу.