Дупла прослава Борчевих фудбалерки – фотографија са пехаром за вјечност, па премијерлигашки тријумф над Локомотивом!

На помоћном терену Градског стадиона – дупло славље Борчевих фудбалерки!

Црвено-плавима је прије меча првог кола Премијер лиге БиХ против Локомотиве уручен шампионски трофеј након супериорне сезоне у Првој лиги Републике Српске, да би потом квалитет показале и доказале тријумфом над Брчанкама (2:0).

У прошлој сезони, играчице Борца су се прошетале кроз Прву лигу Републике Српске, освојивши максимална 42 бода, уз импозантну гол-разлику +95 (101:6).

Огњен Ваљић, генерални секретар Фудбалског савеза Републике Српске, уручио им је данас заслужену награду, а били су награђени и навијачи, који су у великом броју дошли на помоћни терен како би подржали тим Зорана Димитрића.

Борац је, рекли смо, тријумфовао над ”локосицама” резултатом 2:0, а оба гола постигнута су у касној фази другог дијела. Мрежу гошћи ”начела” је Сенада Муратовић, посљедње појачање Борца, у 77. минуту, да би коначан резултат, девет минута касније, поставила Валентина Федена.

БОРАЦ – ЛОКОМОТИВА 2:0

стријелци: 1:0 Муратовић (77.), 2:0 Федена (86.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Мерима Челик (Сарајево), жути картони: Ђукановић, Муратовић (Борац), Смиљанић, Радошевић (Локомотива).

БОРАЦ: Васић, Бараћ, Бокан (од 25. минута Максимовић), Предојевић, Јандрић (од 67. минута Ђукановић), Битевић (од 90+2. минута Бундало), Јовановић, Марјановић, Федена, Васиљевић, Савић (од 46. минута Муратовић). Тренер: Зоран Димитрић.

ЛОКОМОТИВА: Окановић, Илић, Радошевић, Васић, Дамјановић, Црњак, Гачић, Ждеро (од 79. минута Дабић), Смиљанић, Лепановић, Црнобрња. Тренер: Милорад Илишковић.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац/Никола Кулага)