Борчеви пионири декласирали Слободу – 6:0 у Бањалуци!

Пионири Борца декласирали су Слободу резултатом 6:0 у мечу петог премијерлигашког кола.

Већ до одласка на одмор, наш тим је стекао предност од четири гола, а редом су погађали Јован Ћулум (18. и 23. минут), Сергеј Мишић (33.) и Јован Радуловић (35.).

Послије три минута игре у наставку, Борац је постигао и пети гол, преко Никше Благојевића, док је коначних 6:0, шест минута касније, поставио Милош Сопренић.

Кадети су са Тузлацима ремизирали резултатом 1:1, након што су се суочили са резултатским заостатком.

Слобода је повела у 25. минуту поготком Харуна Дудића, да би коначних 1:1, у 67. минуту, поставио Јусуф Терзић.

Рецимо и да су чак три играча искључена – директне црвене картоне, у 75. и 87. минуту, добили су Харун Дудић (Слобода) и Сергеј Стрика (Борац), док је због два жута картона, у 87. минуту, из игре морао Ајдин Мујић (Слобода).

Борчеви пионири су након пет мечева на трећем мјесту са 13 бодова, док кадети у својој лиги заузимају исту позицију са три бода мање.

Иначе, мечеви протеклог кола, у којем је Борац требало да гостује Игману,  регистровани су службеним резултатом у корист црвено-плавих јер домаћин није имао доктора, који је обавезан Пропозицијама такмичења.

У наредном колу, Борац ће гостовати одговарајућим селекцијама Жељезничара.

БОРАЦ – СЛОБОДА 6:0

стријелци: 1:0 Ћулум (18.), 2:0 Ћулум (23.), 3:0 Мишић (33.), 4:0 Радуловић (35.), 5:0 Благојевић (38.), 6:0 Сопренић (44.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марко Максимовић (Модрича), жути картони: – .

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Вишекруна (од 47. минута Балаћ), Кецман (од 36. минута Богојевић), Лајић, Сопренић (од 51. минута Благојевић), Ћулум (од 42. минута Пејаковић), Благојевић, Радуловић (од 46. минута Ристовић), Мишић, Лазић. Тренер: Милан Озрен.

СЛОБОДА: Митровић (од 36. минута Жигић), Авдић (од 34. минута Смајић), Фејзић, Мушановић, Зукић (од 50. минута Агић), Мујановић (од 46. минута Муратбеговић), Дедић (од 36. минута Џуздановић), Карић, Бехлиловић, Салиховић, Саруновић. Тренер: Недим Омеровић.

БОРАЦ – СЛОБОДА 1:1

стријелци: 0:1 Дудић (25.), 1:1 Терзић (67.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Терзић (Борац), Мујић, Бегановић, Туњић (Слобода), црвени картони: Сергеј Стрика (Борац, 87. минут), Харун Дудић (Слобода, 75. минут), Ајдин Мујић (Слобода, 87. минут).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић (од 78. минута Ћетојевић), Терзић, Бурњаковић, Ћорић, Стрика, Марчетић, Ђајић, Пејић (од 71. минута Панић), Петровић, Ступар. Тренер: Борис Распудић.

СЛОБОДА: Смајић, Туњић, Милошевић, Бешић (од 60. минута Синановић), Дудић, Бегановић (од 78. минута Хрштић), Мујић, Окић, Чоњић (од 78. минута Геровић), Спахић, Абидовић (од 90. минута Реџић). Тренер: Денис Карић.