Други тријумф Борчевих пионира

Борчеви пионири уписали су другу побједу у текућој сезони Премијер лиге БиХ. Након што су у Бањалуци савладали Жељезничар (2:0), црвено-плави су тријумфовали у етно-селу Станишићи над екипом Звијезде 09 резултатом 1:6, па су, уз Сарајево, једини тим са стопостотним учинком у прве двије рунде.

Већ након првих 35 минута пионири нашег клуба имали су три гола предности, а редом су мрежу домаћих погађали Лука Дивљак у 7, Марко Бркић у 22. и Бојан Макарић у 25. минуту. Домаћи су смањили заостатак након девет минута игре у другом полувремену преко Миће Јевтића, али је Борац у посљедњих 12 минута утакмице још три пута поентирао и славио убједљиву побједу, а прецизни су били Сергеј Пеуља (58. минут) и већ поменути Лука Дивљак (61.) и Марко Бркић (70.).

У трећем колу, Борчеви пионири ће дочекати екипу Тузла City.

ЗВИЈЕЗДА 09 – БОРАЦ 1:6

стријелци: 0:1 Дивљак (7.), 0:2 Бркић (22.), 0:3 Макарић (25.), 1:3 Јевтић (44.), 1:4 Пеуља (58.), 1:5 Дивљак (61.), 1:6 Бркић (70.), стадион: у етно-селу Станишићи, гледалаца: 40, судија: Рајко Ђорђић (Бијељина), жути картони: Ловков (Звијезда 09).

ЗВИЈЕЗДА 09: Бартош (од 59. минута Вујић), Томић, Мединић, Јокић (од 36. минута Миличевић), Ловков, Стевић, Јевтић, Максимовић (од 67. минута Човић), Миловановић (од 36. минута Јањичић), Станкић (од 59. минута Терзић), Јовановић. Тренер: Саша Крсмановић.

БОРАЦ: Делић, Пеуља, Рендић (од 59. минута Илић), Макарић (од 36. минута Вукша), Шушић, Плавшић (од 46. минута Делкић), Сарић (од 36. минута Ковачевић), Дамјанић, Бркић, Самарџија (од 55. минута Томић), Дивљак. Тренер: Предраг Мајкић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)