Други домаћи пораз јуниора, Вележу бодови у Бањалуци

Јуниори Борца уписали су јуче други домаћи, а укупно пети пораз у Премијер лиги БиХ изгубивши у утакмици шестог кола од мостарског Вележа резултатом 0:1. Једини гол на утакмици постигао је у 81. минуту Анес Аговић, када је шутирао са 25 метара од гола Борца и силовитим ударцем послао лопту под пречку Бајићевог гола.

У првих 45 минута конкретније нападе имао је Борац, који је неколико пута запријетио голу гостију преко Немање Бургића, Дориана Курузовића и Немање Бамбураћа, али је изостала реализација. У наставку је контролу над дешавањима на терену погодио Вележ, који је преко капитена Алдина Бајректаревића у 75. минуту погодио пречку, а шест минута касније постигао већ описани гол.

Након непотпуне 6. рунде, Борац са три освојена бода заузима 11. мјесто на табели, а у наредна два кола ће оба пута гостовати: прво у Добоју код Какња екипи Младости, а затим и у Бијељини тиму Радника.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 0:1 (0:0)

стријелци: 0:1 Аговић (81.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 40, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Бамбураћ (Борац), З. Пуце, Тојага (Вележ).

БОРАЦ: Бајић, Ненад (од 75. минута Жарић), Вуковић, Јаворац, Прерадовић, Граховац, Бургић, Мартић (од 66. минута Јагодић), Курузовић, Вукобратовић, Бамбураћ (од 46. минута Ескић). Тренер: Зоран Драгишић.

ВЕЛЕЖ: Рахимић, Прањга, Мрган, Тојага, Бајректаревић, Аговић (од 89. минута Џелиловић), А. Пуце (од 62. минута Бркан), Халиловић, Хебибовић, Сеферовић (од 55. минута Хусовић), Манџука (од 46. минута З. Пуце (од 87. минута Пеља)). Тренер: Енес Спахић.