Добрих 45 минута у Мостару, а онда дебакл

Иако није дјеловало да ће тако бити након првих 45 минута, фудбалери Борца су доживјели дебал у Мостару на гостовању Зрињском. ”Црвено-плави” су добро стајали на терену током првог полувремена и у финишу преко Демира Јакуповића пропустили стопостотну шансу за вођство.

На одмор између два дијела игре се, ипак, отишло при резултату 0:0, а онда је Зрињски уз три брза поготка ”потопио” изабранике Бранислава Крунића, који су у судијској надокнади још једном ”ошамарени”, за коначних 4:0…

Како рекосмо, игра Борчевих фудбалера у првом дијелу била је на високом нивоу – дјеловали су добро Крунићеви изабраници и заиста је мало недостајало да у других 45 минута уђу при предности.

И онда, шок. За само три минута, ”племићи” су постигли три гола и отклонили све дилеме око коначног исхода. У 48. минуту је поентирао Иван Лендрић након асистенције Миљана Говедарице који се на десној страни ослободио чувара и потом упутио идеалан пас ка свом саиграчу. У 49. минуту са дистанце је горњи лијеви угао Лучићевог гола погодио Иван Чурјурић, док је послије одличне акције у 51. минуту погодио Дамир Шовшић – петом је Марк Бенцун послао лопту за Перу Стојкића чији повратни пас Шовшић материјализује поготком.

Стварали су шансе, до краја меча, и један и други тим, Борац је у два наврата чак погодио и оквир гола (Врањеш је погодио пречку, а Вујаклија стативу), оквир гола погодио је и Говедарица у 65. минуту, а грешком помоћног арбитра, који је показао да је Вујаклија био у офсајду, у 75. минуту Борцу је поништен регуларан погодак.

И кад се већ очекивао крај сусрета, Мостарци су постигли свој четврти гол вечерас – Говедарица је побјегао Субићу а потом ”лансирао” лопту у горњи лијеви угао црвено-плавог гола.

Након непотпуне шесте рунде, Борац заузима шесто мјесто на табели са осам бодова, док је Зрињски позициониран један степеник испод са седам, уз утакмицу мање, коју ће одиграти 28. августа у Мостару против Звијезде 09 (заостала утакмица 4. кола).

У наредном колу, посљедњем прије одласка на репрезентативну паузу, Борац ће на Градском стадиону сљедећег викенда угостити зенички Челик.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 4:0

стријелци: 1:0 Лендрић (47.), 2:0 Чурјурић (49.), 3:0 Шовшић (51.), 4:0 Говедарица (90+2.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 1800, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Шовшић, Рустемовић, Чурјурић (Зрињски).

ЗРИЊСКИ: Бркић, Чурјурић, Шовшић, Барбарић, Стојкић, Лендрић (од 87. минута Чоко), Јаковљевић, Рустемовић (од 63. минута Пезер), Мандић (од 46. минута Бенцун), Кадушић, Говедарица. Тренер: Хари Вукас.

БОРАЦ: Лучић, Радуловић, Јовановић, Јакуповић (од 87. минута Црнов), Даниловић (од 55. минута Вујаклија), Ћосић, Милутиновић, Чомор, Субић, Мирић (од 51. минута Зиљкић), Врањеш. Тренер: Бранислав Крунић.

(борац-спорт, фото: hercegovina.info)