Девето славље пионира, слиједи дерби са Сарајевом

Девет утакмица – девет побједа, биланс је пионира Фудбалског клуба Борац у текућој сезони Премијер лиге БиХ. Црвено-плави су протеклог викенда гостовали Широком Бријегу и тријумфовали резултатом 0:3, те се ”шепуре” на лидерској позицији.

Мреже су мировале до 27. минута, када је екипу Борца до предности довео Марко Бркић, на истеку првог полувремена вођство је ”удуплано” поготком Луке Дивљака, а коначан резултат поставио је Милијан Ковачевић у 51. минуту меча.

У наредној рунди Борчеви пионири ће у дербију угостити Сарајево, које је у овом колу први пут ”просуло” бодове ремизиравши пред домаћом публиком са екипом Тузла City резултатом 2:2, те сад тим са Кошева за Борцем заостаје пет бодова, уз утакмицу мање, коју ће одиграти 18. септембра (заостали меч четвртог кола са Широким Бријегом).

ШИРОКИ  БРИЈЕГ – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Бркић (27.), 0:2 Дивљак (35.), 0:3 Ковачевић (51.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 30, судија: Харун Пирић (Столац), жути картони: Рендић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: А. Слишковић, Ј. Слишковић, Копилаш, Мартић, Галић, Зеленика (од 68. минута Брекало), Челан (од 68. минута Микулић), Медић (од 55. минута Новак), Стојић (од 44. минута Јелић), Бошњак (од 55. минута Јуриљ), Прусина. Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ: Николић, Пеуља, Рендић, Макарић (од 58. минута Томић), Шушић, Плавшић (од 58. минута Вукша), Ковачевић, Сарић (од 50. минута Делкић), Бркић (од 57. минута Илић), Дамјанић, Дивљак (од 53. минута Самарџија). Тренер: Предраг Мајкић.