Дебитант одвео Борац у четвртфинале Купа РС! Црвено-плави коначно тријумфовали након извођења пенала – први пут од октобра 2018!

Фудбалери Борца изборили су наступ у четвртфиналу Купа Републике Српске тријумфом над фочанском Сутјеском тек након бољег извођења једанаестераца!

Након 90 минута, било је 1:1, а концентрисанији и присебнији је био наш тим, који је у пенал-лутрији тријумфовао резултатом 8:7, уз одлучујући погодак дебитанта у сениорском тиму Милијана Ковачевића.

Борац је тако први пут још од октобра 2018. године и пенал-рулета у Купу БиХ против Радника ријешио у своју корист. Од тада, па све до вечерас, све Борчеве селекције су нанизале чак девет пораза у пенал-лутријама, али је неславан низ коначно прекинут ове вечери у граду на Ћехотини.

Борчева лоша серија пенал-рулета почела је 8. септембра 2020. године, када је на старту такмичења у Купу Републике Српске Љубић тријумфовао над Борчевим фудбалерима (3:0 након пенала). Потом је Борац још осам пенал-серија у низу у свим такмичењима (домаћа и европска сцена) завршио поражен, али свакој серији па и тој дође крај…

На старту другог полувремена меча у Фочи, домаћин је стигао до предности поготком Бојана Михајловића, који се најбоље снашао након једног корнера Фочака.

Резултат је у 64. минуту изједначио Јово Лукић, којем никако не иде у првенству БиХ, али је зато ове сезоне у Купу Републике Српске већ на бројци од пет голова. Четири је на старту такмичења ”спаковао” нижелигашу Скугрићу, а пети је постигао у Фочи, након што му се вратила лопта послије погођене стативе.

До краја меча се резултат није мијењао, па су путника међу осам најбољих тимова одредили једанаестерци.

А морало је да се изведе чак десет серија да би Борац заказао четвртфинални дуел са Славијом из Источног Сарајева!

Подсјетимо, овај меч имао је и хуманитарни карактер, с обзиром на то да ће сав приход од продатих улазница бити прослијеђен за изградњу спомен-крста на брду Дуб код Фоче, у част 12 српских бораца из фочанског насеља Превраћ који су погинули у рату од 1992. до 1995. године.

Крст ће бити висок око 15 метара, а заједно га, на земљишту које је поклонила општина, граде мјесна заједница Душаново и Организација породица погинулих бораца.

СУТЈЕСКА – БОРАЦ 1:1 (пеналима 7:8)

стријелци: 1:0 Михајловић (46.), 1:1 Лукић (64.), стријелци из пенала: Мојовић, Дачевић, Михајловић, Пајевић, Обреновић, Станојевић, Гаговић (Сутјеска), Пејовић, Цвијановић, Војновићм Мркаић, Моцоња, Милојевић, Лагунџић, Ковачевић (Борац), стадион: Градски у Фочи, гледалаца: 2000, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: В. Ивановић, Јоловић, Радовић, Атељевић (Сутјеска), Лукић (Борац).

СУТЈЕСКА: Пајевић, Јоловић (од 79. минута Гаговић), В. Ивановић (од 90. минута Бонић), Радовић (од 79. минута Рашевић), Мојовић, Милутиновић, Михајловић, Обреновић, Дачевић, Атељевић, Ристовић (од 57. минута Станојевић). Тренер: Миљан Радановић.

БОРАЦ: Павловић, Пејовић, Цвијановић, Пишек (од 46. минута Предраговић), Лукић (од 75. минута Мркаић), Лагунџић, Благаић (од 82. минута Моцоња), Милојевић, Татар, Ковачевић, Пишчевић (од 75. минута Војновић). Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)