”Да покушамо да дођемо до чуда!” Изјава Жижовића довољан мотив за реванш са ПАОК-ом: Многи су се подсмијавали прије меча у Солуну…

Главни тренер Борца Младен Жижовић није могао, због црвеног картона у Елбасану против Егнатије, да командује екипом поред терена у првом мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона против ПАОК-а.

Окршај на солунском стадиону “Тумба” завршен је резултатом 3:2, а након дуела у Грчкој Жижовић подвлачи да су изабраници Развана Луческуа остали фаворити за пласман у треће квалификационо коло.

Прије утакмице су они били фаворити, а и даље су с обзиром на све околности, величину клуба, резултате, традицију, њихов буџет и на њихов индивидуални квалитет. Међутим, много пута се десило у фудбалу да клуб који има мање шансе прође даље. Ми који се бавимо спортом ћемо се трудити увијек да дајемо максимум и да покушамо да направимо велика изненађења. Тада наш рад који није попраћен као код оваквих клубова добија на још већој важности – рекао је Жижовић.

Борац има “живу” и активну утакмицу пред реванш, што је управо оно чему су се у црвено-плавом табору надали.

Ми ћемо поново покушати да се супротставимо ПАОК-у, а мислим да смо и сада у већем дијелу утакмице то успјели. Примили смо голове из неких јефтиних ситуација. Добро смо анализирали утакмицу и знали смо одакле нам пријете, припремали смо се за прекиде, с обзиром да су прошле године, чини ми се, против Динама постигли три гола из прекида. Генерално, тешко је то можда некад и бранити, али честитам својим момцима који су били феноменални у Солуну. Постићи два гола у оваквом амбијенту је заиста за сваку похвалу и добар показатељ куда клуб треба да иде – ријечи су Жижовића, који хвали Грке, али и своје изабранике.

У клубу имају много добрих играча што је евидентно. Можда они најбољи нису ни започели утакмицу и ушли су у другом дијелу утакмице. Мислим исто што и прије утакмице, оно што смо изанализирали, да су Живковић, Тајсон и Десподов који су ударне игле прошле сезоне и даље један од најбољих дијелова тима. Међутим, они можда још траже форму, а ми ћемо покушати да искористимо моментум, који је сада можда сад још више на нашој страни и да кроз једну организовану игру покушамо доћи до великог чуда. Прије утакмице смо то причали, многи нам то нису вјеровали и кроз подсмијех то прихватили, али ови момци вјерују и играће до краја – закључио је Жижовић.

ПАОК – БОРАЦ 3:2

стријелци: 1:0 Константинос Кулиеракис (17.), 1:1 Себастијан Ерера Кардона (пенал, 22.), 2:1 Константинос Кулиеракис (39.), 2:2 Енвер Кулашин (45+3.), 3:2 Вилијам Труст-Еконг (51.), стадион: ”Тумба”, гледалаца: 16.135, судија: Давид Шмајц (Словенија), жути картони: Стефан Шваб (ПАОК), Барт Мајерс, Есмир Хасукић (Борац).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 72. минута Дамир Хреља), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 85. минута Стојан Врањеш), Енвер Кулашин, Стефан Савић, Давид Вуковић (од 88. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 89. минута Есмир Хасукић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ПАОК: Доминик Котарски, Жоан Састре, Вилијам Труст-Еконг, Константинос Кулиеракис, Абдул Рахман Баба, Магомед Оздоев (од 68. минута Мади Камара), Стефан Шваб (од 85. минута Теохарис Цингерас), Кирил Десподов (од 68. минута Андрија Живковић), Томас Мург (од 60. минута Јоанис Константелиас), Таисон, Брандон (од 68. минута Мбвана Самата). Тренер: Разван Луческу.