”Црвено-плави” перфектном партијом декласирали Швиесу у Виљнусу!

Рукометаши Борца су, већ сада се може рећи, изборили наступ међу 8 најбољих екипа Challenge купа! Црвено-плави су данас, у првој утакмици осмине финала, у Виљнусу декласирали домаћу Швиесу резултатом 16:29, а реванш утакмица игра се сљедеће суботе у дворани Борик са почетком у 20 часова.

Већ у прва три минута могло је да се наслути да ће меч по наш тим кренути у добром смјеру, с обзиром да је у том периоду чувар мреже нашег тима Бојан Љубишић одбранио два седмерца (до краја првог дијела сакупио 11 одбрана, оп.а.). Након неколико неискориштених напада како на једној тако и на другој страни, први гол на мечу постигао је Шарунас Угианскис у седмом минуту, а на другој страни је већ у сљедећем нападу узвратио Срђан Савић.

Услиједила су потом два гола Горана Даничића, чиме је Борац први пут стекао предност од два гола (1:3, 9. минут), док је поготком Бојана Рађеновића у 21. минуту Микићеви изабраници одмакли домаћина на 5 корака (4:9).

У друго полувријеме ушло се при предности Борца од 4 гола (8:12), а пад у игри нашег тима десио се у наредних 8-9 минута, када је пар напада било неискориштено, па су домаћи у 39. минуту смањили заостатак на само два гола (12:14), а потом, након погрешног паса Даничића и пресјечене лопте, кренули у контранапад за -1. Ипак, до додатног топљења Борчеве предности није дошло, домаћи су погодили пречку, а одмах затим је Микић затражио минут одмора како би смирио своје играче.

Мало је рећи да је минут одмора уродио плодом; наиме, након 60 секунди паузе, на терену је постојао само један тим. Прво је Савић погодио за 12:15, потом и Љубишић послије шута на празан гол, након чега је Даничић спојио два гола за 12:18. Покушао је Мандзиус да тајм-аутом прекине Борчев позитивни низ, али у томе није успио: наставио је наш тим са одличном игром, у 45. минуту предност је први пут износила седам голова, да би у наредним минутима погађали и Ћелић, Рађеновић, Мијатовић… па се разлика у односу на литванског представника повећавала из минута у минут до коначних +13 (16:29).

ШВИЕСА – БОРАЦ 16:29 (8:12)

дворана: ЛУЕС у Виљнусу, гледалаца: 400, судије: Руслан Лошак и Артем Шајбаков (Украјина), седмерци: Швиеса 6 (3), Борац 3 (3), искључења: Швиеса 4 минута, Борац 10 минута.

ШВИЕСА: Антанавичиус 1, Тумосас, Пранчкевичиус, Пеледа, Антоновичиус 3, Свилпа, Јонушка, Сеибокас, Рамунис, Јурасиус 1, Бернатавичиус, Синкевичиус, Угианскис 3, Биекса, Расакевичиус 1, Драбавичиус 7. Тренер: Раимондас Малдзиус.

БОРАЦ: Унчанин 2, Ђурђевић, Даничић 6, Мијатовић 3, Љубишић 1, Бубић 1, Суботић, Њежић 2, Савић 4, Лукић 1, Миљковић, Рађеновић 4, Ћелић 1, Шешић 2, Буљина 1, Дакић 1. Тренер: Мирко Микић.