Рукомет

”Црвено-плави” наставили успјешан низ, у дербију кола савладан лидер првенства

Рукометаши Борца наставили су побједоносни низ у Премијер лиги БиХ савладавши вечерас, у дербију посљедњег, 13. кола јесењег дијела лидера височку Босну резултатом 28:23. Црвено-плавима је до одласка на зимску паузу преостала још једна утакмица, заостала из 9. кола, у којој ће им противник у четвртак, поново у дворани Борик, са почетком у 18 часова бити екипа Маглаја.

Изабраници тренера и играчке легенде Височака Едхема Сирће у првом полувремену су у неколико наврата имали три гола више од нашег тима (1:4, 7:10). Ипак, половином првог дијела, Мирко Микић је затражио минут одмора, што је у наредним минутима уродило плодом, те се серијом 5:0 стигло до 12:10, док се на паузу између полувремена отишло при резултату 14:13. Иначе, већ на истеку 6. минута Микић више није могао да рачуна на услуге Срђана Савића, којем је због једног грубљег прекршаја над Аднаном Хармандићем показан директан црвени картон.

Кључну предност, недостижну за лидера бх. шампионата, рукометаши у црвено-плавим дресовима стекли су у првих 15-ак минута другог дијела, када су серијом 7:2 на истеку 46. минута стигли до 21:15, а највећи плус Борац је имао у 56. минуту, када је на семафору био исписан резултат 26:19.

Када је ријеч о најбољим појединцима, најефикаснији у екипи Борца вечерас су били Милан Дакић и Бојан Рађеновић, који су по 8 пута затресли мрежу ривала.